• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Erdoğan’ın Bana idam istedi’ dediği Savcı: İdam söz konusu değildi
  Erdoğan’ın Bana idam istedi’ dediği Savcı: İdam söz konusu değildi
  13 Eylül 2017 14:04
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Benim de idama mahkûm edilmem istendi ama son anda yırttım” açıklamasıyla işaret ettiği eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) savcısı Nuh Mete Yüksel Erdoğan’ın iddialarını reddetti.
  Cumgurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan ziyareti sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlamış; “Benim de idama mahkûm edilmem istendi ama son anda yırttım. Bizi de apar topar götürüyorlardı. Niye şu yatırımı yaptık diye idamımızı istediler. O meşhur savcı vardı, Nuh Mete Yüksel. Baktık bizim idamımızı istedi, Allah’tan adil bir hâkime rastladık da, bir de nöbetçi mahkeme çıkardılar. Dedim tezgâhı kurdular herhalde” ifadelerini kullanmıştı.

  Yüksel o iddiaları reddetti

  Söz konusu açıklama sonrası Halk TV canlı yayınına bağlanan eski savcı Yüksel, Erdoğan’ın idamla yargılanmasını talep ettiği yolundaki iddiayı reddetti. Yüksel, şunları söyledi: “Basında yer alan Atatürk hakkındaki aleyhte bazı sözlerini içeren kasetler nedeniyle soruşturma başlattım. Soruşturma devam ederken sayın Cumhurbaşkanı’nın da ifadesine başvurdum. Daha sonraki süreçte soruşturmayı genişlettim ve belediye başkanlığı döneminde geçirmiş olduğu soruşturmalarla ilgili raporları da getirttim. Tutuklama istediğim doğru, ama tutuklamadılar. Dava açılmadığı için idamla yargılanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu şekilde soruşturma benden çıkmış oldu efendim. ANKARA


  Yorumlar  İlgili Haberler