• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Evetçiler neden Avrupa’da sol, Türkiye’de sağ partilere oy verir?

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Almanya ve Hollanda’ya “Onlar Nazi kalıntısı, onlar faşist“ dedi. Avrupa ülkeleri ise bu sözün çok basit bir söz olmadığını hatırlatarak tepki gösterdiler. Çünkü Avrupa’da bir insana ‘faşist’ demek yasak. Avrupa’da bir insana faşist diyen insan hakkında dava açılıyor.

  Avrupa’da yaşayan göçmen dinci ve milliyetçiler ise ‘Evet’ için çırpınıyorlar. Şunu sormak lazım onlara; neden? ‘Evet’ çıkarsa ‘Yeni Türkiye’ye dönecek misiniz? Hayır! Avrupa‘ya ‘faşist’ diyorsunuz, madem Hollanda, Almanya faşist ise neden faşist ülkelerde yaşamak istiyorsunuz? Faşizm insan yakar, faşizm caniliktir, faşizm savaştır, faşizm kendinden olmayana herkese saldırmaktır, faşizm vahşettir, faşizm ırkçılıktır, faşizm aşırı sağdır. Avrupa halkı faşizmin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Yaşanan zulmü, yıkılan şehirleri, kurşuna dizilen solcuların, sosyalistlerin, komünistlerin, Yahudilerin akıbetlerini biliyor. Faşist iktidarın kendinden olmayan papazları kamplara gönderdiğini biliyor. ‘Heil Hitler’in kim olduğunu biliyor. 50 milyon insanın kötü yöneticilerin hırsları için öldüğünü biliyor.

  Avrupa’ya ekmek parası kazanmak için gelenler! İktidarı onaylayarak Avrupa’ya faşist diyorsunuz, ya peki faşist dediğiniz ülkeler “Madem biz faşistiz, o zaman sizi geldiğiniz yere gönderiyoruz,” derlerse ne yapacaksınız? Gidecek misiniz? Madem Avrupa gelişen ‘Yeni Türkiye’yi kıskanıyor o halde siz de gelişen ‘Yeni Türkiye’de yerinizi alıp katkı yapmalısınız artık.  ‘Yeni Türkiye’ kurduğu fabrikalarda size iş verir, çocuklarınıza imam hatiplerde güzel bir eğitim de hazırlar. ‘Yeni Türkiye’ sizi  ‘gâvur’ topraklarında esir yaşamaktan kurtarır. “Kadınlarınız sabah erkenden kalkıp gâvurun evine temizliğe gitmez. Gâvurun ağız kokusunu çekmez, şarap kokusunu hissetmez, Domuz eti görmekten mideniz bulanmaz.  Ahlaksız olan namus bilmeyen mini etek giyen gâvur kadınlarını görmekten kurtulursunuz. ‘Yarasa evlerine’ benzeyen kiliseleri görmezsiniz, İslam ve ezan sesi olmayan topraklarda yaşamazsınız. Çocuklarınız uyuşturucu bağımlısı ve kumarbaz olmaz, hırsızlık da yapmaz… Neden bu faşist ülkelerde yaşamak zorunda kalıyorsunuz.

  Avrupa hazır kıskanıyorken, onlara bu heveslerini kursaklarına tıkayın, derim. “Yeter artık bu faşist gâvurların ülkelerinde çalıştığımız!” deyin. “Kendimi gâvura, faşiste ezdirtmeyeceğim.

  Avrupa ülkelerinde Müslümanlık ve milliyetçilik adına evet propagandası yapıyorsunuz, olabilir ama öyle iken neden sosyal demokrat partilere üye oluyorsunuz. Niçin sol partilerden milletvekili adayı oluyorsunuz? Ne adına belediye meclisi üyesi seçilmek istiyorsunuz? Avrupa’da cemaatçiler-tarikatçılar sol sosyal demokrat partiler içinde ne adına parsel kavgasına tutuşuyorlar? Demokratik olmayan düşüncelerinizi Avrupa’daki demokrasi şemsiyesi altında sürdürüyorsunuz. “Avrupa’da Sol sosyal demokrat partiler temel hak ve insan haklarını (göçmenleri) savunuyor,” diyorsanız, Türkiye’deki sosyal demokrat partilere neden oy vermiyorsunuz peki?

  Avrupa’nın sosyal devlet olanaklarından yararlanıyorsunuz, Hıristiyanların kutsal bayramı 25 Aralık’ta verdiği ikramiyeyi de alıyorsunuz. Hadi bir kez daha soralım, Müslüman olarak ‘gâvur bayramı’nda dağıtılan bu ikramiyeyi neden kabul ediyorsunuz? Avrupa’nın İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nden kaynaklı özgürlüklerden tepe tepe faydalanırken hala ‘gâvur, faşist’ ithamlarında bulunmak insanlığı sığar mı?

  Avrupa’da sol sosyal demokrat partilere oy verirken, Türkiye’de sağcı, dinci, milliyetçi partilere oy vermek nasıl bir çıkarcılıktır, hiç düşündünüz mü?


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları