• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  EYLÜL’DE GEL
  EYLÜL’DE GEL
  13 Eylül 2017 10:12
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Yaz aylarının sonuna yaklaştığımızı, sonbaharın kapıyı çalmak üzere olduğunu hissettiren sadece havaların serinlemesi değil. Havanın soğumasının yanında, başka habercileri de var sonbaharın yaklaşmakta olduğunun. Futbol maçlarının başlaması, kitapçılarda görücüye çıkan envai çeşit kalem, defter, okul çantası ve belki de en önemlisi bütün eşin, dostun şehre dönmüş olması.

  Eylül hüzünlü bir ay olsa da nerden baktığımız, nerde durduğumuz da önemli aslında.

  Alpay’ın “Eylülde Gel” şarkısında söylediği gibi “Tatil geldiği zaman, ağlarım ben inan, gidiyorsun işte arkana bakmadan” diyebilecek yaşlardaysanız sorun yok. Eylül bir kavuşma ayı.

  Çocuğu okula giden bir anneyseniz, Eylül koşuşturma, alışveriş ve telaş ayı.

  Bütün yazı tatilde geçirmiş biriyseniz, kilo vermek, şehir hayatına uyum sağlamak, kısacası kürkçü dükkanına dönüş zamanı Eylül.

  Melankoliye meyilliyseniz, “Hoş Geldin Hüzün” diyebilirsiniz…
  Nisan, güneşli, umutlu, parlak, kumral bir genç kızsa, Eylül size çok derin duygular yaşatabilecek, bir yerden bir yere savuracak olgun, esmer bir kadın benim gözümde.
  Nisan prenses, Eylül ise kraliçe.

  Nisan nasıl Haziran’dan farklıysa, Eylül de Ekim’den farklı. Aradaki fark ne diye sorulsa verebileceğim somut bir cevap yok ama bilirsiniz işte, bazı kadınlar ve bazı aylar farklıdır.
  Gelişleri, gidişleri, hissettirdikleri bambaşkadır.
  Ben Eylülü her haliyle seviyorum. Zaman zaman beni hırpalasa da içinde umut taşıdığını bilirim. Eylül’e sadece sonbaharın başlangıcı gözüyle bakarsak ona haksızlık etmiş oluruz. O sonbahar ötesi bir mevsimdir.
  Yaz ayları malum düğün mevsimi, ama bana kalırsa Eylül yılın en keyifli, en evlenilesi zamanı. Geçen gün çok hoş bir düğün davetiyesi aldım. Davetiyenin haricinde bir de “Düğün El Kitapçığı” hazırlanmıştı. İçinde 23 Eylül’de Bodrum’da yapılacak düğünün detayları vardı. Hava Durumu kısmında geçen yılların sıcaklık ortalamasının akşam 19 derece olduğu yazıyordu ve “Yanınıza şal almayı unutmayın lütfen” notu düşülmüştü.
  “Eylül başlı başına bir mevsim” sözü ne kadar da doğruymuş. Eylül’ün tüm güzellikleri üstümüzde olsun.


  Yorumlar  İlgili Haberler