• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  FAŞİZM TUZAĞI

  Mutlak-muktedir güce dayalı devlet aklı ahlak ve vicdandan yoksundur, uzlaşı ruhuna ve barış iradesine karşıttır. Her seferinde de güvenlikçi bencil despotizm sahte kutsallığına sığınır. Kitleleri bu mezhepçi kutsiliklerle aldatır. Dinsel siyaset zihniyetini kamusal alana dayatan rejim bu karakterinden dolayı her türlü uzlaşıya kapalıdır. Bunun için beslediği kraldan çok kralcılara bakmak yeterlidir aslında.
  Yeni AKP”li Markar Esayan seçilir seçilmez, çözüm sürecinin tamamen sona erdiğini, halkın PKK ile mücadeleye çok ciddi destek gösterdiğini ve savaşa‘devam et’ mesajı verdiğini söyledi. Esayan HDP”yi hedef göstererek halkın ‘Osmanlı tokadı’ indirdiğini savundu.
  Ethen Mahçupyan ise heycanla “İmralı ve PKK ile çözüm süreci bitti” savaş naraları atıyordu. Aynı paralelde Doğu Perinçek ve Veli Küçük”le de görüşler örtüşüyordu. Merak edilen ise şudur;Ortadoğu jitemi daişle taşnak milliyetçiliğin zihniyetini ülkede canlandırma hevesinin kaynağında ne vardır.? Ergenekon örgütünün bu ilişkilenmedeki arabulucu ve ortaklık rolü nedir.?
  Ortadoğu’ya yayılmacı milliyetçi-mezhepçi model transfer ediyor AKP Osmanlı milliyetçi devrişme modeliyle.Türkmenler vb azınlıklarıda kirli ve hayali bir senaryonun figüranları yapmak akla zarardır Önceleri bunu avrasyada hayata geçirmeye çalıştılar fakat fiyasko ile sonuçlandı.
  Aslında mevcut ülke rejimi bu çağın dışında yaşıyor ve topluma deli gömleği giydirmiş durumda, evrensel dünyanın yaşadığı çağın değerleri ve ülke rejiminin inandığı değerler ayrı ayrı çağlara ait değerlerdir silkinelim ve bu gerçeği görelim- kabusa önlem alalım.
  Ülkenin ne kadar evrensel değerde şahsiyeti varsa Akp rejimi gizli ajandasını gizlemek için onları kullandı-tüketti-itibarsızlaştırdı.
  Stratejik derinlik dedikleri aslında dünyada stratejik rezalete dönüşmüş durumdadır. Evrensel erdem ve saygınlıktan yoksunluk yeryüzünün dini para ile kapatılamaz .Rejim trajik bir tercih yaptı bu zihniyet tercihi ile Ortadoğu cehenneminde ülkeyi batırdı-batıracak..
  Bağnaz rejimler özgürleştirici fikirlerin düşmanı milliyetçilik ile fanatik inanç kaynaşmasından doğan ideolojik rejimlerdir. Ötekileştiren-uzlaşıya kapalı-barışa düşman biatçı gelenek suni ve Sünni olarak ülkede bilinçli yaratıldı. Ne yazık ki Ülkenin aydınlık geleceğine bir karanlık kabus gibi çöktü.
  Enverist Turan ruhu bu ülkenin kabusu olmaya devam ediyor, zulüm insanlığın boynunu aşıyor, koşullandırılan milliyetçi-turancı kitleler ötekileştirilenlere zehirle bakıyor, bu karakteri ile mevcut rejim çağcıl zamandan düşmüş durumda.
  Şimdi de AB’ye girme-vize vb göz boyamalarıyla umut veriyor aklınca, oysa zihniyet tercihi başka bir ekseni gösteriyor. AB asla bu zihniyete kapı aralamaz, sadece 3.dünya ülkesi olarak mülteci kampı vazifesi ile görevlendirir.


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları