• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Fatih Akın’a Altın Küre ödülü
  Fatih Akın’a Altın Küre ödülü
  8 Ocak 2018 11:42
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  75. Altın Küre Ödülleri (Golden Globe) sahiplerini buldu. Almanya’dan Fatih Akın’ın Aus dem Nichts (In The Fade / Paramparça) isimli filmi, Yabancı Dilde En İyi Film ödülü aldı.

   

   

  Altın Küre Ödülleri’nde Türk asıllı yönetmen Fatih Akın’ın Almanya ve Fransa ortak yapımı filmi olan ‘In The Fade’, Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kazandı. Fatih Akın ödülü, filmde rol alan Diane Kruger ile birlikte aldı.

  Dünya prömiyeri 26 Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde yapılan Paramparça, başrol oyuncusu Diane Kruger’e festivalin en iyi kadın oyuncusu ödülünü kazandırmıştı.

   

  Filmin konusu

   

  Film, Almanya’da 8’i Türk 10 kişinin ölümünden sorumlu tutulan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör hücresi ekseninde son yıllara damgasını vuran skandaldan izler taşıyor.

   

  Kocasıyla çocuğunu Hamburg’daki bir terörist saldırıda kaybeden Katja, hakkını aramak için mahkemeye başvurur. Fakat mahkeme zanlılardan yana tavır koyar. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer. Fatih Akın’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Diane Kruger, Numan Acar ve Ulrich Tukur yer alıyor.

   

   

  Ödül töreni siyaha büründü

   

  Hollywood, Los Angeles The Beverly Hilton Oteli’nde düzenlenen 75. Altın Küre Ödülleri’nde siyahlara büründü. Oscar Ödülleri’ne giden yolda ilk adım sayılan 75. Altın Küre Ödülleri’ törenine, başta Holywood’da olmak üzere, her yerde yaşanan tecavüz ve cinsel tacize karşı söylemler öne çıktı.
  Ünlü yapımcı Harvey Weinstein’a yönelik taciz ve tecavüz iddialarıyla başlayan ve tüm dünyaya sosyal medya üzerinde #metoo hashtagiyle yayılarak bir kadın hareketine dönüşen protesto dalgası dün geceki törende neredeyse tüm davetliler siyah giyerek taciz kurbanlarına destek verdi.

  Hollywood dünyasının en ünlü isimlerinin yer aldığı törene katılanlar, Hollywood’daki taciz skandallarını protesto etmek amacıyla siyah giysiler ve giysilerine iliştirdikleri ‘Zamanı geldi’ yazan sloganla boy gösterdi.

  Hollywood Yabancı Basın Birliği (HFPA) tarafından dağıtılan Altın Küre Ödülleri’nde bu yıl büyük ödülü kazanan filmler Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ve Lady Bird oldu.


  Yorumlar  İlgili Haberler