• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  “Flynn ile gizli Gülen pazarlığı” iddiası
  “Flynn ile gizli Gülen pazarlığı” iddiası
  11 Kasım 2017 15:51
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Beyaz Saray’ın eski güvenlik danışmanı Michael Flynn ve oğlunun, Fethullah Gülen’in iadesine ilişkin Ankara ile gizli pazarlık yürüttüğü öne sürüldü.

   

  euronews’te yer alan habere göre,  Amerikan The Wall Street Journal gazetesinin bir haberinde, Türk hükümet temsilcilerinin Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ve oğluna, Gülen’in İmralı’ya kaçırılması karşılığında 15 milyon Dolar ödemeyi teklif ettiği yazıldı.

  Flynn’in avukatları, Flynn’in Türk yetkililerle Fethullah Gülen’in kaçırılarak Türkiye’ye teslim edilmesi için pazarlık yaptığı iddialarını yalanladı.

  Washington ise konunun araştırıldığını duyurdu.

   

  İddialara göre görüşme, geçtiğimiz yıl aralık ayında New York’ta ‘21’ adlı bir kulüpte gerçekleşti.

  NBC haber kanalıysa bu toplantıda ayrıca, İranlı iş adamı Reza Sarraf’ın serbest bırakılmasının da görüşüldüğünü aktardı.

  Söz konusu iddialarla ilgili soruşturmayı, Rusya’nın başkanlık seçimlerine olası müdahalesini araştıran özel yetkili savcı Robert Mueller’in yürüttüğü öğrenildi.

  Geçtiğimiz ay New York Times gazetesi, Türk iş adamlarının Fethullah Gülen ile alakalı CIA Direktörü James Woolsey ile görüştüklerini yazmıştı. Aralık ayındaki toplantının, bu görüşmenin devamı olduğu yorumları yapılıyor.

   

  Ankara’dan iddialarla ilgili henüz bir yanıt gelmedi.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler