• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Gazete/cilik Duyguların Gerçek Paylaşımıdır

  Halkın Nabzı gazetesi ailesine katılmam Ahmet Tulgar’ın  “Viyana üzerine bir yazı gönderir misin?” diyen telefonuyla başladı ve 179 sayıdır devam ediyor. Halkın Nabzı gazetesine 21. sayısından itibaren bir fiil, her hafta kesintisiz yazıyorum.  Bu hafta gazetemizin 200. sayısını çıkartıyoruz.  Pazartesi günleri gönderdiğim yazımı bazen gece yarısı gönderiyorum.  Ve en fazla punto vuruşu yaptığımdan dolayı gazetemizin editöründen ikaz alan köşe yazarı unvanı bendedir, diye düşünüyorum.

  Gazetemizi daha ileriye taşımak için formatına uygun yazılarımla her Çarşamba günü gazeteciliğin bir suç, gazetecilerin de suçlu olarak görüldüğü bir manzaranın özetini çıkarmaya çalışıyorum.

  Gazete/cilik halkla buluşmaktır. Halkın sorunlarını anlatmaktır. Halkın sesi soluğu olmaktır. Basın özgürlüğünün hiçbir zaman tam olarak sağlanamadığı Türkiye’de gelinen son nokta, gazeteciler kadar gazeteciliğin de yargılandığı, haber alma hakkı ve ifade özgürlüğünün ortadan kaldırıldığı koyu bir karanlığa işaret ediyor. Gazete/cilik zor bir meslek haline getiriliyor. Beğenilmeyen haberler suç olarak görülüyor.  İletişim araçları farklılığı ve özgürlüğü dillendirdiğinden dolayı kapatılıyor.

  Gazete/cilik reel habercilik ve bilgi için önemlidir.  Ancak bilginin çoğaldığı ve sorgulamanın var olduğu durumlarda demokrasi kültürü gelişir. Bireyin özgürlüğü, basın özgürlüğünden geçer.

  Halkın Nabzı gazetesi haberciliği, toplumsal sorunlara duyarlılığı ile tanınan ve bilinen bir gazetedir. Okuyucularına olabildiğince fazla ve gerçekçi bilgi vermek amacı taşımakta. Halkın Nabzı gazetesinin arkasında tekellerin reklamları yok. Toplumsal sorunlara duyarlı insanların desteği ve dayanışmasıyla varlığını sürdürüyor gazete.

  Halkın Nabzı, toplumsal duyarlılığın önemli bir mecrası olmasının yanı sıra, güncel gelişmelerle ilgilenen meraklı okur için de önemli bir bilgi kaynağıdır. Halkın Nabzı gazetesi 200 sayısını çıkarmanın sevincini yaşıyor. Gazetecilikte somut durumun çeşitliliğini paylaşıyor. Halkın Nabzı gazetesi ‘söylenme! Söyle’ diyenin sesidir.


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları