• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  GLADİO SAVAŞINDA YİTEN BARIŞ

  NATO gladiosunun Türkiye iç örgütlenmesi oldukça derin ve güçlüdür. Ülkedeki tüm iktidar komplolarında ve darbelerde bu yapılanma etkin rol oynamaktadır. Bugün de NATO gladiosunun iç unsurlarıyla tetiklediği darbe dinamiği ülke kaderi üzerine ve barış özlemlerine bir kâbus gibi çökmüştür.

  Başta siyasi partiler olmak üzere bütün kurumlarda bu yapılanma etkinlik kazanmıştır. Tepedeki iktidar savaşlarının kurbanları daima mazlum halklar olmuştur; hep sürgün-savaş-talan ve ölüm paylarına düşmüştür onların payına.

  İktidar odaklarını dizayn eden bu gladio iç örgütü şimdide Kürt ve Türk barışını dinamitliyor. Biliniyor; ABD, İngiltere, Belçika, Almanya, Türkiye, İsrail gibi NATO gladio merkezleri dünyada süre gelen kargaşaların üretim laboratuvarlarıdırlar.

  Özgürlük ve iç barışın yükselişte olduğu ve zamanın ruhunun yakalandığı tüm ülkelerde, bu gladio darbe dinamiği aniden aktifleşir ve halklara büyük bedeller ödetir. Amaç bölüp parçalamak, çatıştırmak ve kirli amaçları doğrultusunda yönetmektir. Türk gladiosunun yaratıldığı merkez aynı zamanda DAİŞ’i de yaratan merkezdir.

  Derin NATO gladio senaristliğinde oldukça yüzeysel çatışmalar, çelişkilerle toplum, düşman algısı doğrultusunda manipüle edilir. Alternatif devrimci demokratik çıkışlara asla olanak tanınmaz, yedeklerini sahte demokrasi havarileri ve mazlum olarak topluma sunarlar.

  Topluma karşı cihadist savaşı örgütleyen bu mekanizma, sağ şiddeti bir yönetme metodu olarak benimsemiştir. Sağ ısmarlama şiddeti, toplumu sindirmenin bir aracı olarak etkin kullanırlar. Bununla bir bıkkınlık, kısır döngü yaratarak toplumsal iradeyi esaret altına alırlar.

  Bu örgütlü savaş aygıtını devre dışı bırakmanın tek yolu, demokratik birliktelikler yaratmaktır; iç bağımsızlık ve toplumsal barış ancak böyle sağlanır.

  Kimliğin, kişiliğin, iradenin özgürlük mücadelesini vermek çağımızın yükselen değerleridir. İki kutuplu dünya döneminin ülkemizdeki sağ kalıntıları karşısında halkların demokratik toplumcu örgütlülüğünü yaratmak ve harekete geçirmek önemlidir.

  Sahte demokrasi havarileri dayatmasıyla toplumun sorgulamasını engelleyenlere inat, bu örgütlü despotizmi aşmak, dünyadaki demokratik mücadele cephesiyle ortaklaştırarak dayanışmayı örgütlemek gerekir.

  Gladionun Türkiye’deki yeşil kolu Ortadoğu kaos ağlarıyla ilişkilidir. Birbirinden farklı gibi görülen bölgeler ve olaylarda, üstte çelişkiler olsa da altta ciddi bir çıkarsal ideolojik birliktelik mevcuttur. Merkezlerinin tetiklemesiyle, birçok yerde aniden politik suikastlarla aktifleşebiliyorlar.

  Ulus devletin burjuva ulusçuluğuna, halkçı ulusçulukla karşı koyup demokratik ulusa evrilen çözümü yaratan, barış bilgesini susturan NATO gladiosunun yeşil kolu halkları birbirine kırdırtan kirli ve çok tehlikeli bir iç savaşla oynuyor.

  Gladio savaş stratejisinin temeli, devrimci karakterli tüm alternatif sosyalist yapılanmalara eğittiği sağ işbirlikçi cihadist devşirmelerle saldırmaktır. Gladionun sadık adamları faşizmi azdırır ve kitleleri çatıştırarak kendi pazarını kurar. Gladionun paramiliter birimleri aktif devrededir.

  Evanjelizm ve Neoconlar eksenli dünya yaşatmıyor, öldürüyor. Kapitalist dildeki tercümeye göre ölenler nüfus planlamasıdır; mutlu azınlık yaşarken fakir mutsuz çoğunluk ölüyor!

  Ortalık gladio vatanseverleriyle dolu ama kimse cesaret edip gerçek halk ve hak vatanseveri olmuyor. Gladio tıpkı bir Filistin-İsrail kronik kör savaşı gibi bir Kürt-Türk savaşını hedefliyor ve zamana yayarak çıkarlarını bunun üzerinde konumlandırıyor.

  Kürt-Türk kalıcı barışının önündeki en büyük engel, gladionun iç örgütlenmesinin etkin gücüdür; oyun büyüktür. Bunu boşa çıkaracak üst akıl ise bu örgütün tecridindedir. Halklarımıza kaybettirecek bir savaşın varlığı çok yakından his ediliyor, duyan var mı?

  Oysa hayat acı ve gözyaşından ibaret değildir. Kan ve acının olmadığı başka bir ülke de mümkün!


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları