• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Gözaltındaki Kozağaçlı’ya baro desteği
  Gözaltındaki Kozağaçlı’ya baro desteği
  10 Kasım 2017 12:09
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  7 ilin barosu Ankara Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasıyla avukat Selçuk Kozağaçlı’nın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

   

  Ankara, Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Gaziantep ve Kırklareli baroları, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Başkanı Avukat Selçuk Kozağaçlı’nın gözaltına alınmasını, Ankara Adliyesi önünde kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.

   

  4 gün içerisinde savcılığa çıkarılmazsa su ve şekeri keseceğini açıklayan Kozağaçlı’ya destek olan meslektaşları adına konuşan Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran,  iki gün önce gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Selçuk Kozağaçlı’nın, gözaltına alınma gerekçesinin açıklanmadığına dikkat çekti.

   

  “Avukatlar savundukları kişiler nedeniyle yargılanamaz”

  Bu saat itibariyle Kozağaçlı’nın ne ile suçlandığının bilinmediğini belirten Başkan Canduran “Daha önce tutuklanan 16 meslektaşlarımız gibi Selçuk Kozağaçlı da, OHAL sürecinde ihraç edildikleri görevlerine geri dönebilmek için başlattıkları açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın avukatı olduğu için gözaltına alınmış ise, daha önce de defalarca söylediğimiz ve tekrar söylemek zorunda kaldığımız cümleleri hatırlatırız. Avukat, üstlendiği görev ile bağdaştırılamaz. Savundukları kişiler nedeniyle yargılanamaz, tutuklanamaz. Demokratik hukuk devletinde hiçbir avukat yaptığı iş dolayısıyla böyle bir muamele ile karşılaşmamalıdır.” dedi.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler