• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Göztepe’de istasyon gidiyor, bina kalıyor
  Göztepe’de istasyon gidiyor, bina kalıyor
  18 Ocak 2018 15:46
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Tarihi Göztepe İstasyon binası Marmaray projesi kapsamında restore ediliyor. Bu amaçla tarihi binanın çatısına koruma kubbesi yerleştirildi.

  Uzun yıllardır yıkılacak mı, taşınacak mı tartışmalarının yapıldığı Göztepe İstasyonu yenileniyor. Çatısına koruma kubbesi yerleştirilerek yoğun kar ve yağmur yağışlarından sonra tarihi istasyonun çatısı korunmuş olacak.

  Göztepe İstasyonu’nun akıbetinin ne olacağı da merak konusuydu. Edinilen bilgilere göre tarihi bina varlığını koruyacak ama istasyon olarak kullanılmayacak. Kadıköy istikametine doğru 300 metre ileride yeni bir istasyon binası inşa edilecek. Göztepe İstasyonu yerinde kalacak ve restore edilecek. Ancak istasyon eski tren hattına uygun olduğu için çeşitli mühendislik çalışmalarıyla yeni projeye uygun hale getirilecek. Bunun için yeni taşıyıcı duvarların yapılması planlanıyor.

  Seferler yıl sonunda

  Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın verdiği bilgiye göre ise tren yolu hattının Ağustos ayı içerisinde altyapı inşaatı, Eylül ayı içerisinde de sinyalizasyonu tamamlanmış olacak. 2018 yılı sonunda banliyö hatları Gebze’den Halkalı’ya Marmaray araçlarıyla kesintisiz yolcu taşıyabilir hale gelmiş olacak.


  Yorumlar  İlgili Haberler