• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Gülsuyu’ndakadınlar “Artık Yeter” dedi
  Gülsuyu’ndakadınlar “Artık Yeter” dedi
  18 Ocak 2018 13:25
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Maltepe Gülsuyu’nda kadınlar her geçen gün artan kadın ve çocuklara yönelik erkek şiddetine karşı eylem düzenledi. Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi tarafından düzenlenen eylemeHDP ve CHP’li kadınlar başta olmak üzere çok sayıda kadın örgütü destek verdi.

  Türkiye’de hemen hemen her gün bir kadın cinayeti yaşanırken sayısız kadın da şiddet görüyor. Şiddet ve cinayet kadınlarla da sınırlı kalmıyor. Son olarak Maltepe Fındıklı’da 3 yaşındaki Elif Mina ve 2 yaşındaki Miray Hira ‘nın babaları tarafından öldürülmesi kadınların büyük tepkisine neden oldu.

  Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi kadın ve çocuklara yönelik şiddete karşı sokağa çıkarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında ilk sözü alanDayanışma Evi Başkan Yardımcısı Gülten Dokuyan “Artık ölmek istemiyoruz. Çocuklarımızın eğitim gördüğü okullarda kendisine öğretmen diyen kişilerin şiddetinden ve tacizinden kurtulmak istiyoruz. Artık her gün ölüm korkusuyla yaşamak istemiyoruz. Sevgisin arkasına sığınıp canımızı yakıp her türlü şiddeti uygulayan erkek şiddetine de yeter diyoruz. Ve tüm bu tacize, tecavüze göz yuman sistemin devletin kadınlar olarak karşısındayız.” dedi.

   

  Basın metnini dernek yöneticisi Ebru Ünal okudu. İktidarın kadına yönelik uygulamalarının şiddeti meşrulaştırdığını söyleyen Ünal, “Kutsal Aile birliğinin çocuk ve kadınların mezarı haline geldiği ve artık kadından intikam almak için savcı izni ile gördüğü çocuklarını öldüren babaların yarattığı bir dehşet ortamı içindeyiz.” dedi. “Bu gidişata dur demek için biz kadınlar sesimizi çoğaltmalıyız.” ifadesini kullanan Ünal kadınlara mücadele çağrısı yaptı.


  Yorumlar  İlgili Haberler