• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Hamaney’den gösterilere dair ilk açıklama: Dış güçleri suçladı
  Hamaney’den gösterilere dair ilk açıklama: Dış güçleri suçladı
  2 Ocak 2018 16:03
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  İran’da ekonomik sorunlara tepki olarak başlayarak ülke geneline yapılan rejim karşıtı gösteriler 6. gününde sürerken, dini lider Ali Hamaney gösterilerle ilgili olarak ilk kez açıklama yaptı. Hamaney, “Düşmanlarımız isyan çıkardı. Para, silah ve ajan gibi farklı araçlar kullanıyorlar ” dedi.

   

  İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkede protesto eylemlerinin başlamasından bu yana yaptığı ilk açıklamada dış güçleri suçladı. Ali Hamaney, protesto eylemlerini “ülkenin düşmanlarının para, silah ve ajanlarını kullanarak başlattığını” söyledi.

   

  Ayetullah Ali Hamaney’in resmi internet sitesinde paylaşılan açıklamada, “Son günlerde, İran’ın düşmanları, İslam Cumhuriyeti’nde sorunlar çıkartmak için aralarında para, silahlar, siyaset ve istihbarat organlarının da bulunduğu farklı araçlar kullandı” denildi.

   

  Hamaney ayrıca, “doğru zaman geldiğinde” son olaylarla ilgili olarak halka bir konuşma yapacağını da belirtti.

   

  İran’daki gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı 23’e yükseldi. Şimdiye kadar gözaltına alınanların sayısı ise 500’ü geçti. Sadece başkent Tahran’da 450 kişinin gözaltında olduğu bildirildi.

   

   

  Kaynak: BBC Türkçe

  Fotoğraf: AA


  Yorumlar  İlgili Haberler