• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Hatice öğretmenin çarısına kulak verdiler
  Hatice öğretmenin çarısına kulak verdiler
  18 Ekim 2017 13:05
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Van Gevaş’taki Cemil Hakan İlköğretim Okulu’nda görev yapan sözleşmeli öğretmen Hatice Durmaz, birçok eksiği olan okulu için sosyal medya hesabı üzerinden yardım çağrısı yaptı.

  Çağrıya, İstanbul’dan ‘Kadıköy Benim Medya Platformu’ cevap verdi. ‘Kadıköy’den Van’a kardeşlik köprüsü’ projesi kapsamında, okul sil baştan onarılıp, tüm eksiklikleri giderildi. Gevaş Kaymakamı İshak Çınar, Belediye Başkanı Sinan Hakan, Kadıköy Benim Medya Platformu Başkanı Faruk İbrahim Özbek yenilenen okulu ziyaret etti. Hatice öğretmen ve ekibi, konuklarına teşekkür etti.

   

  ‘Özverili çalıştılar’

  Kadıköy Benim Medya Platformu Başkanı Faruk İbrahim Özbek, Kadıköy’de sosyal sorumluluk projeleri üreten bir platform olduklarını söyledi. Sosyal medyadan etkinlikler yaptıkları kendilerine buradan ulaşıldığını ifade eden Özbek, “Hatice öğretmenimiz bizim genel yayın yönetmenimiz arkadaşımıza bu okulun bitmemiş şekilde olan resimlerini ve görsellerini gönderince ve “çok acil bir şekilde yardıma ihtiyacımız” var deyince biz de tabi buna duyarsız kalamadık. Bölgemizdeki büyüklerimizden inşaatçılar ile görüştük. Çünkü inşaat malzemesine ihtiyaç vardır. Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği ile bu projeyi yürüttük. Kendileri çok büyük destek oldu. Aynı zamanda kaymakamımız, belediye başkanımız, muhtarımız özverili çalıştılar ve şu anda okulu bir şekilde bu hale getirdik” ifadelerini kullandı.


  Yorumlar  İlgili Haberler