• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Hayallerin Gücünden Doğan Devrim

  Geleceğe dair hayalleri olan toplumun umutlarını ustaca çalan kabus zebanileri sahte din-iman tellaları şarlatan kılığında ortalıkta cüretkar gezinmekteler.

  Hayata pusu kuran ortaçağ karanlık bekçileri yeniden hortladılar, ülkenin başına bela oldular, toplumun toz pembe umutlarını zehirlediler hunharca.

  Aşka dair arzular idam edildiler, tez elden ülkemizde günaha saydılar, duygular adalet zabit kadılara kaldı saray mimberine.

  Kara yazgıcılar takkiye maskeleriyle içimize sızdılar, meğer kutsilikler dillerinde latifeymiş ruhlarında şeytanı gizlediler.

  Dergahtan sandıklarımız tezgahtan çıktılar. Amed şivesi ile meramımızı anlatalım; ”bizi dezgehe getirdiler.”

  Cin şişeden çıktı, mafya marifetleriyle düşünce özgürlüğünün cenaze namazı çoktan kılındı, akademilerde akademisyenler cehaletin hedefinde.

  Yargılarını tanrısal buyruklar diyerek yazgımıza dönüştürdüler, birden bire barışı öldürdüler, her taraf kan, acı, gözyaşı, ülke virane, herkes şaşkın, biçare.

  Sahi kim bunlar? Hayata tuzak kuranlar! Hayallerimizden kimse üstün değilken bu sessizlik neden? Niçin eylemsiz, ıssız, çorak sosyal taban.

  Kırgınlık-kırılganlık neye ve kime?

  Çocuklarımızı kullaştıran, cariyeleştiren karanlık zihniyetin sömürü düzenine neden boyun eğiyoruz ki!

  Bizi bizden çalan yoz imparatorluğun ideologlarına bu biat, bu sebat niye?

  Bağnaz bir gelenek dayatması var, köhne zihniyet tarafından kurnazca salgılanan gaflet şerbeti toplumu şoke etmiş durumda dip yapmış yaşama dair umutlar.

  Düşmanlık algısı üzerinden linç, şiddetten medet uman çağ dışı bir akıl ülkeyi felakete sürüklüyor.

  Beyni ishal olanın dermanı çok zor bulunur çünkü hasta olduğunu bir türlü kabul etmez, şifa aramaz, huzur vermez, ne kendisine ne de çevresine.

  Devlet rejiminin zehirli bakış açısı iç barışı dinamitliyor, demokrasiye düşmanlık üzerinden varlığını sürdürme gafleti toplumun esaretine tekabül ediyor.

  Oysa birbirini besleyen fikirlerin farklılığı en büyük zenginliktir. Fikirlerin uzlaşmaz çelişkiler ve çatışmalara evrilmesi rejimin sinsi amaçlarına hizmet eder ve hiç kimseye de kazandırmaz.

  Hayallerimiz ağır yaralı olsa da geleceğe dair ne yapmalı? Nerden başlanmalı? diyenlerin yürek sesleri çok derinden depremleşiyor! Darlıkları aşamayanları aşacak sel misali çağın ruhuna umutla akıyor.

  Demokrasi özgürlüklerin yegane güvencesidir, hayata dair olan tutkuların, aşkların, hayallerin korunağıdır biliyoruz. Umut umutsuzluktan çıkacak bu kesin!

  Ülkede bağımsız bir vicdan örgütleniyor, ideoloji, siyasetüstü kapsayıcı kurumlarını yaratma yoluna gidiyor, zıtların esnekliği geleceğin umut ışığını müjdeliyor, toplumsal müzakere savaşla mücadeleyi önüne almış durumda.

  İflas eden siyasetin aşıldığı, yeni değerlerin başkaldırısından gücünü alan, ayrıştırmayan, bütünleştiren 21. yüzyılın siyasi vizyonunu karşılayan, özgür bir siyaset sosyolojisi gün ışığına çıkmak için anını bekliyor.

  Zalime ne eğecek ne de verecek başı olanların cesaretinden çoklukta birlik doğuyor!

   

  “Ağaçları kanla sulamayın. Gün gelir dalları sizden intikam alır.”
  Firdevsi


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları