• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  HDP: “Onların vatan sevgisi Malta sevgisi”
  HDP: “Onların vatan sevgisi Malta sevgisi”
  7 Kasım 2017 14:03
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında Paradise Belgeleri’ne dikkat çeken Kemalbay, “Benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın yok. Benim çocuklarım ticaret yapıyor” diyen Başbakan Binali Yıldırım’a “Hodri meydan, araştırma önergesi veriyoruz, siz de destekleyin önergemizi, araştıralım” diye seslendi.

  HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay  konuşmasında Paradise belgelerine dair şunları söyledi:

   
  Bugünlerde bir de Paradise Belgeleri çıktı. Dünya bu belgeleri konuşuyor.  Bu belgeler aslında bir vergi cennetinde sermayesini büyütme hikayesini anlatıyor, tüm ülkelerin iktidarları halka doğrudan vergilerle halka vergi vermenin ne kadar kutsal olduğunu anlatarak nutuk çekerken, kendilerinin vergi cennetlerinde sermayelerini katlamaya çalıştıklarını görüyoruz.
  Bunlar, şöyle, Başbakan’ın oğlu, dayısı, yeğeni, kurdukları 11-12 şirketle vergi cenneti Malta’da iş yapıyorlarmış. Yine AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın damadı ve onun kardeşinin de bu Malta vergi cennetinde şirketleri varmış.
  Burada, Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ı analım, çünkü Selahattin Demirtaş bir dönem bunlardan vatan ve bayrak sevgisinin altında pis işler döndüğünü söylemişti. Her gün milliyetçilik yapılıyor, ortaya çıkan belgelerden Hükümet’in bayrağın altında neleri sakladığını görüyoruz.
  Zarrab davası da bugün AKP-Saray iktidarının en çok sancılandığı konulardan bir tanesi. Neden bu kadar ABD ile sorun yaşıyorsunuz? Siz ne istediniz onlar ne vermedi? Daha dün içtiğiniz su ayrı gitmiyordu. Ertesi gün antiemperyalist geçiniyorsunuz. İşte bu tartışmanın arkasında, o ayakkabı kutularını, paraların sıfırlanmasının , Zarrab ile girilen kirli ilişkilerin olduğunu görüyoruz.

  Hodri meydan, araştırma önergemizi destekleyin!

  Bunların hep arkasında Selahattin Demirtaş’ı dediği gibi bu pis işler var. Bayrakla, milletle diye tek tek sayarak bu pis işlerin üzerini örtüyorlar. Başbakan diyor ki “bu normal, benim çocuklarım ticaret yapıyor. Benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın yok.” Biz de diyoruz ki hodri meydan, biz araştırma önergesi veriyoruz, siz de destekleyin bizim önergemizi araştıralım.
  Başkalarına “Gelin bizim ülkemizde yatırım yapın” diyen AKP-Saray iktidarı yatırımlarını Malta’da vergi cennetlerinde yapıyorlar. Halkın karşısına da vatansever diye çıkıyorlar. Onların vatan sevgisinin Malta sevgisi olduğunu bayrak sevgisinin de o gemilere astıkları Malta bayrağı olduğunu görüyoruz.
  Ölümsüz şair Ahmed Arif’in Adiloş Bebe şiirinde çok güzel söylüyor: Bunlar engerekler ve çiyanlardır / Bunlar aşımıza ve ekmeğimiz göz koyanlardır / Tanı bunları, tanı da büyü.

  Yorumlar  İlgili Haberler