• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  HDP’den Hasip Kaplan’a tepki: Kınıyoruz
  HDP’den Hasip Kaplan’a tepki: Kınıyoruz
  10 Ocak 2018 11:06
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Hasip Kaplan’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımları üzerine HDP’nin resmi Twitter hesabından açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz” denildi.

   

   

  Hasip Kaplan, HDP Kurultayı öncesinde eş başkanlık adaylığına ilişkin Twitter hesabından “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin,benim naçizane önerim,herkes haddini bilecek..!” sözlerini paylaştı. Kaplan’ın sosyal medyada tepki çeken bu sözlerine ilişkin HDP’nin resmi Twitter hesabından açıklama geldi. HDP’nin mesajında Kaplan’ın ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımlarını ayıpladıkları ve kınadıkları ifade edildi.

   

   

   

   

   

  hdp tepki

   

   

   

  Hasip Kaplan, HDP’nin kurumsal hesabından gelen “kınama” mesajına da yine Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi ve şu mesajı paylaştı:

   

  “HDP’ye son uyarım, halkların, farklı inanançların, emekçilerin, solun, devrimcilerin, emekçilerin en çok birliğini ve dayanışmasını ben savundum. Kürt halkının % 90 oy verdiği partimizde lütfen realiteye dikkat edin..!”


  Yorumlar  İlgili Haberler