• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  HDP’nin 2018 mesajı: Umut ve cesaret yılı olsun
  HDP’nin 2018 mesajı: Umut ve cesaret yılı olsun
  1 Ocak 2018 12:07
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay 2018 için yayınladığı mesajda “Bu iktidara rağmen 2018 barış ve özgürlük yılı olabilir.” dedi.

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay yeni yıl mesajı yayımladı. “2018 umut ve cesaret yılı olsun” diyen Kemalbay, bunun için güçlü bir mücadeleyi sürdürmek, kararlı ve cesaretli duruşta ısrar gerektiğine dikkat çekti. Mesajda, 2018’in mevcut iktidara rağmen barış ve özgürlük yılı olabileceği vurgulandı.

   

   

  HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay 2018 için yayınladığı mesajın  tamamı şöyle:

   

  2018 yılını büyük insanlık değerleri ve evrensel haklar, eşitlik, demokrasi, barış, adalet ve özgürlük mücadelesi için başarılı adımların atılacağı bir yıl yapmak hepimizin elinde.

   

  Bunun için her gün yaşadığımız eşitsizlikleri, haksızlıkları ve hukuksuzlukları önlemek; faşizmin kurumsallaşmasını ve ‘tek adam yönetimi’ni durdurmak; kadın özgürlüğünden, emekten ve ekolojiden yana güçlü bir mücadeleyi sürdürmek için kararlı ve cesaretli duruşta ısrar gerekiyor.

   

  Ancak bu yeterli değil. Evrensel ve demokratik hak ve özgürlükler, hukuk ilkeleri ve hukukun üstünlüğü, Türkiye’nin imzalamış olduğu uluslararası demokratik sözleşmeler asgari zemininde anlaşan herkesle birlikte hareket etmenin yollarını ve imkanlarını geliştirmemiz elzemdir.

   

  Mutlak iktidara sahip olmak için her türlü insani ve ahlaki değeri ve ilkeyi çiğneyen bir egemen zihniyet karşısında, bu değerlere ve ilkelere sahip çıkmak, en geniş birliktelikleri bu zemin üzerinde inşa etmek mümkündür.

   

  Türkiye’yi iç ve dış politikada savaşın, çatışmanın, şiddetin bir parçası haline getirmiş olan ve bundan sonrası için de aynı hatalı Ortadoğu politikalarında, aynı saldırgan milli güvenlik konseptinde ısrar eden bu iktidara rağmen 2018 barış ve özgürlük yılı olabilir.

   

  Bu duygu ve düşüncelerle, 2018 yılının tüm halklarımız için umut ve cesaret yılı olmasını diliyoruz.


  Yorumlar  İlgili Haberler