• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  HDP’ye 3 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı var
  HDP’ye 3 ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı var
  2 Kasım 2017 14:23
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Ardahan’da HDP ve DBP’ye yönelik operasyon düzenlendi. İzmir ve Hakkari’de de ev baskınları vardı.

   

  Ardahan merkeze bağlı Hoçuvan köyleri ve Göle ilçesinde HDP-DBP il eşbaşkanları ile yöneticileri gözaltına alındı.

  Ardahan merkez ve merkeze bağlı Hoçuvan köyleri ile Göle ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il ve ilçe eşbaşkanlarının da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. HDP İl Eşbaşkanı Özcan Yılmaz, DBP İl Eşbaşkanı Mikail Çit, HDP Göle ilçe Eşbaşkanı Güney Kaya, İl Başkan yardımcısı Cengiz Kanmaz, İl eski yöneticisi Bahattin Aktürk, Coşkun ve Zeki Yeni, Akif Kanmaz ve Yasin Yılmaz adlı yurttaşlar emniyet müdürlüğüne götürüldü.

  Gözaltına alınanlardan Yasin Yılmaz’ın “örgüt propagandası” gerekçesiyle, diğer dokuz kişinin ise “KCK il yapılanması” iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan 10 kişinin İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu bildirildi.

   

  Hakkari’de gözaltı, İzmir’de ev baskınları

  Hakkari ve İzmir’de de ev baskınları vardı.

  Hakkari’nin Çukurca ilçesi ve bağlı Çığlı ile Ormanlı köylerinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında 10 kişi gözaltına alındı. Çukurca ilçe merkezinde yapılan baskınlarda HDP yöneticisi Didar Kara, Mevan Akdemir ile ismi öğrenilemeyen iki kişi gözaltına alınırken, Çığlı ile Ormanlı köylerinde ise İl Genel Meclis üyesi Abdullah Ölmez, Savaş Ölmez ile ismi öğrenilemeyen 4 kişi gözaltına alındı.

  Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen 10 kişi Çukurca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

   

  Sarı, kırmızı, yeşil her şeye polis el koydu

  İzmir’in Çeşme, Bayındır ve Torbalı ilçelerinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında 10 kişi gözaltına alındı. Operasyonun sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle yapıldığı belirtildi. Gözaltına alınanların İzmir İl Emniyet Müdürlüğü TEM şubeye götürüldüğü öğrenildi. Gözaltına alınanların evlerinde bulunan Kürtçe müzik CD’leri ile sarı, kırmızı, yeşil renkli her şeye polislerce el konulduğu ifade edildi. Öte gözaltına alınanlardan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bayındır İlçe Eşbaşkanı Veysel Erdem, emniyet ifadesinin ardından serbest bırakıldı.


  Yorumlar  İlgili Haberler