• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  IKBY Parlamentosu’ndan açıklama
  IKBY Parlamentosu’ndan açıklama
  30 Ekim 2017 11:01
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin istifasının ardından IKBY Parlamentosu ilk açıklamasını yaptı.

  Kürdistan Bölgesi Bakanlar Kurulu, dün gece bölgenin farklı yerlerinde yaşananlara dair endişesini dile getirdi, toplumda şiddet ve kaos çıkarmaya çalışanları sert şekilde kınadı.

  kurdistan1-1

  KAYGI VERİCİ

  Rudaw’ın haberine göre, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ortaya çıkan kışkırtma ve şiddet, vatandaşlarımızda üzüntü ve kaygıya yol açmıştır. Polis ve asayiş güçlerinin durumu kontrol altına almasını istiyoruz. İstenmeyen hiçbir olaya mahal vermemelerini, tüm parti, resmi ve siyasi kurumlara yönelik olası saldırılara izin verilmemesini diliyoruz.”

  YASAL KARŞILIK VERİLECEK

  Şiddet ortamının oluşturulmaya çalışıldığı belirtilen açıklamada, “Söz konusu girişimleri sert şekilde kınıyoruz. Burada kışkırtma ve şiddet olaylarına karışan herkese sert şekilde yasal karşılık verileceğini belirtmek isteriz. Vatandaşlarımızdan da evlerine geri dönmelerini ve huzur ortamını koruyarak, güvenlik güçlerine yardım etmelerini istiyoruz.” denildi.

  Dün gece IKBY sınırları dahilinde Barzani’nin istifasının ardından olaylar çıkmış ve bazı parti binalarına saldırılar meydana gelmişti.


  Yorumlar  İlgili Haberler