• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Instagram hacklendi: Bilgiler satışa sunuldu
  Instagram hacklendi: Bilgiler satışa sunuldu
  4 Eylül 2017 09:26
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Bir grup bilgisayar korsanının, hackledikleri milyonlarca Instagram kullanıcısının özel bilgilerini internetten satışa sunduğu belirtildi.

  Selena Gomez, Emma Watson, Leonardo DiCaprio ve Taylor Swift gibi birçok ünlünün de aralarında bulunduğu Instagram kullanıcısının hesabı geçtiğimiz hafta hacklendi.

  Bununla birlikte Gomez’in eski sevgilisi Justin Bieber’ın 3 adet çıplak fotoğrafının da, 125 milyon takipçisi olan şarkıcının rızası dışında Instagram hesabından paylaşıldığı kaydedildi. Bilgisayar korsanları, hackledikleri hesapların kullanıcılarının özel bilgilerini ise internetten satışa çıkardı. Instagram’dan yapılan açıklamaya göre aylık 700 milyon aktif kullanıcının arasından 7-8 milyon hesabın hacklendiğini açıkladı.

  Şifreleri değiştirin

  Instagram’ın kurucu ortaklarından Mike Krieger, “Instagram topluluğunun güvenliğini son derece önemsiyoruz. Bu yüzden bilmenizi isteriz ki yakın zamanda Instagram’da, bazı kişilerin e-posta adresleri ve telefon numaralarına —halka açık olmamasına rağmen- erişim için kullanılabilecek bir bug (hata) keşfettik” dedi.


  Yorumlar  İlgili Haberler