• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  “Irkçılığa ve Kutuplaşmaya Karşı Birlikte Yaşam” festivali
  “Irkçılığa ve Kutuplaşmaya Karşı Birlikte Yaşam” festivali
  12 Haziran 2017 12:45
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   

  Almanya Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DIDF) tarafından  “Irkçılığa ve Kutuplaşmaya Karşı Birlikte Yaşam” şiarıyla düzenlenen Emek şenliği, bu yıl Almanyanın Köln kentinde Emek festivali olarak açık havada yapılacak. Kurulduğu günden bu yana yerli ve göçmen emekçilerin haklarını federasyon, başta ırkçılık, yabancı düşmanlığı, seçme ve seçilme hakkı ve sosyal haklar için mücadele ederek yoluna devam ediyor. 24 Haziran 2017 de akşam saat 15.00´de Tanzbrunenn-Köln adresinde başlayacak olan festivalin programı da bir hayli yüklü.

  Festivalin amacı hakkında açıklama yapan federasyon yönetim kurulu “Irkçılığa hayır demek için, kutuplaşmaya dur demek için,daha iyi bir gelecek için Köln´de buluşuyoruz. Geleceğe güvenle bakabilmek için ırkçılığın ve milliyetçiliğin karşısına yerli ve göçmen emekçiler olarak hep birlikte çıkmaya ihtiyacımız var. Çünkü ırkçılığı alt edebilmenin tek yolu emekçilerin birliği ve halkların kardeşliğinin güçlenmesi.Türkiye´de yaşananlara kuşkusuz sessiz kalamayız ancak bunların düşmanlık temelinde kutuplaşmalara yol açılmasına da dur diyeceğiz. Egemenlerin kendi aralarındaki çekişmelerinin faturasını biz ödemek istemiyoruz. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Almanya´da biz emekçilerin çalışma ve yaşam koşulları gittikçe zorlaşıyor. Gelecek korkusu, gelir dağılımındaki adaletsizlik emekçilerin yoksullaştıran, sosyal haklarını kısıtlayan, savaşa ve silahlanmaya yatırım yapan politikalara sessiz kalamayız. Gelin emekçiler olarak daha iyi bir dünya istediğimizi hep beraber haykıralım’ dedi.

  Festival programı şöyle : Türkiye’den sanatçı Selçuk Balcı, Kardeş Türküler, Azad, Pu Von Rebell Comedy, Rolly& Benjamin Brings ve yerel sanatçıların yanı sıra Türkiye´den de konuşmacılar politikacılar,gazeteci ve yazarlar… (İrfan Erdoğan/Almanya)


  Yorumlar  İlgili Haberler