• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  IRKÇILIĞIN ZEHRİ

  Bu savaş fiziksel olarak elbette asıl Kürt halkına zarar verdi, nice insanımızı kaybettik bu savaşta ama bu yaralar elbet sarılır, kaybettiklerimiz halkımızın hafızasında yerini alır, tarihimize yazılır. Ama ruhlar öyle mı? Bir kere savaşın kiri bulaşmasın, zehri karışmasın ruhlara. Onun tedavisi zordur. Biz ruhumuza sızmasına izin vermedik bu zehrin.Geçen hafta kamuoyunun gündemine gelen, Pozantı cezaevinde cocuk tutsaklara yonelik cinsel taciz ve tecavüz olayı bu zehrin kimlerin ruhuna karıştığını bir kez daha ortaya koydu.

  Milliyetçi, faşizan saplantılarını Kürt cocuk tutsaklara yönelik bu utanç verici şiddet eylemi ile tatmin etmeye kalkışan bu kisiler masumiyete saldırarak kendi acınacak durumlarını gizleyebileceklerini sanıyorlar. Oysa o cocuklar, cocuklarımız bu travmayı bir şekilde atlatacaktir, ancak bu tecavüzcülerin artık rehabilite olmaları imkansız. Yataklarında bogduklari çığlıklar bir gün onların kabusu olacak.

  Devlet yetkililerinin bu olay karşısındaki sessizliği ise suclarının itirafıdir. Kürt halkına yönelik birçok işkence uygulamasini bizzat organize eden devlet, bu kez de cocuk tacizcilerine yol vermiştir.

  Sömürgeciler, işgalciler her donemde cinsel saldırı ve tecavüzü bir şiddet yöntemi olarak kullanmış, masumiyeti kirleterek mazlum halkı aşağıladıgini sanmistir. Onun bedenine el koyarak ruhunu tahrip edeceğini sanır. Ama kendi ruhu coktan tahrip olmuştur ki, böyle bir eyleme, cocuk tacizine kalkışabilmektedir.

  Bundan önceki her sistematik işkence olayı Kürtler’in dağ yoluna daha yığınsal yönelmelerine yol açmıştır. Diyarbakır 5 Nolu’da 12 Eylül faşizmi sırasında yapılanların Kürt halkı üzerindeki etkisini itiraf eden devlet yetkililerinin bir yandan da Pozantı’daki cocuklara yönelik cinsel şiddeti inkar cihetine gitmesi onların geçmişten ders almadığını göstermiştir. Irkçılığın zehri öylesi yerlesmistir yani bu devletin bünyesine.

  Kirlenen cocuklarımızın masumiyeti olmadı ama. Çocuksu masumiyetlerinden delikanlı kahramanlıklarına bir yolculugu tamamlayacak onlar. Onların rehabilitasyonu da bu olacak.

  Zehirli bünyelere karsı ise artık yapılacak bir sey yoktur.

  Onları bir gün uluslararası mahkemeler yargılayacak.

  Yeter ki biz onurlu özgürlük mücadelemizden vazgeçmeyelim.


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları