• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  İŞKUR önünde çıplak protesto: “İşçiyim ben, aç işçi”
  İŞKUR önünde çıplak protesto: “İşçiyim ben, aç işçi”
  16 Ocak 2018 16:11
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  İzmir’de İŞKUR’un yönlendirdiği iş yerinden emeğinin karşılığını alamayan bir işçi, İŞKUR İl Müdürlüğü binası önünde çıplak bir şekilde protesto eylemi gerçekleştirdi.

   

   

  İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü önüne giden işçi Adnan Sağır, üzerindeki kıyafetleri bina önüne fırlatarak isyan etti. İŞKUR’un yönlendirdiği bir yerde çalıştığını söyleyen Sağır “İşçiyim ben işçi. Çalıştım, hakkımı alamadım, protesto ediyorum. Devletin bana sahip çıkmamasını protesto ediyorum. Açım aç!” sözleriyle tepki gösterdi.

   

   

  Çalıştığı iş yerinde aylardır maaşını alamamasının ardından İŞKUR’a üç ay önce şikayet dilekçesi veren, şimdi ise İŞKUR’un kendisine dilekçesinin kaybolduğunu söylediğini belirten işçi Adnan Sağır, “İşçinin hakkını savunmayanlar, çıkın dışarı görün işçinin halini. İşçiyim ben, aç işçi. Benim hakkımı savunmuyorlar, patronun avukatlığını yapıyorlar” diyerek bina önünde oturmaya başladı.

   

  İŞKUR’un kendi hakkını savunmadığını ifade eden işçi, hakkının verilmediğini ve hakkı olanı istediğini söyleyerek çıplak şekilde oturmaya devam etti. Polisin müdahale etmek istemesi üzerine ise “Giyinmiyorum, istiyorsanız zor kulanın, ben hakkımı arıyorum” diye tepki gösterdi.

   

  Çevredekilerin olayı telefonları ile görüntülemeye çalışmasına polis engel olmak istedi fakat polisin bu tutumuna çevredeki vatandaşlar karşı çıktı.


  Yorumlar  İlgili Haberler