• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kadıköy’de tacize protesto
  Kadıköy’de tacize protesto
  25 Ekim 2017 12:14
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  kadıköy protesto

  Emek Partisi (EMEP) Kadıköy İlçe Örgütü’nün çağrısı ile Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda bir araya gelen yurttaşlar, kızına yönelik sözlü tacize tepki gösteren emekçinin tacizciler tarafından saldırıya uğrayarak darbedilmesini protesto etti.

  Yapılan basın açıklamasında Kadıköy’de yaşanan buna benzer olaylarda Nuh Köklü ve Bahadır Grammeşin’in öldürüldüğü, laik eğitim standlarına saldırıldığını hatırlatıldı ve bu tip saldırıların sistematik hale geldiği söylendi. Saldırıların kağıt toplayıcısından işinden edilen emekçiye, Bağdat Caddesi’nde üzerinden evine giden genç kadından emek ve demokrasi mücadelesi veren güçlere kadar pek çok kesime yöneldiğinin altının çizildiği açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum” sözleri de hatırlatıldı ve “Böyle bir dünyaya saraylardan bile katlanamayanlar, bizlerin her gün maruz kaldığı şiddet, taciz, baskı ve yoksulluk sarmalına sessiz ve izleyici kalmaktadırlar.” denildi.

  Tacizcilerin iktidarın söylem ve politikalarından cesaret aldıklarının ifade edildiği açıklamada taciz ve saldırının kağıt toplayıcısı bir aileye yönelmiş olmasının tesadüf olmadığı aktarıldı. Açıklamada ayrıca çoğunluğu Fikirtepe’de derme çatma evlerde kalan kağıt toplayıcısı emekçilerin kentsel dönüşüm zulmüyle evlerinden edilmesinin zaten zor olan yaşam koşullarını insanlık dışı bir hale soktuğu söylendi.

  “Emek Partisi olarak ilçemizde tacize, tecavüze uğrayan kadınların, şiddete ve yoksulluğa mahkum edilmiş tüm emekçilerin sahipsiz ve yalnız olmadığını bir kez daha ifade ediyoruz.” denilen açıklamada tüm Kadıköy halkı sokaklarda tacize, şiddete, çeteleşmeye karşı birlikte hareket etmeye ve mücadeleye çağrıldı.

  Basın açıklamasının ardından konuyla ilişkin bildiri dağıtımı yapıldı.


  Yorumlar  İlgili Haberler