• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kadın Meclisi 25 Kasım’a çağırıyor
  Kadın Meclisi 25 Kasım’a çağırıyor
  17 Kasım 2017 11:07
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  İstanbul Kadın Meclisi, “Hiçbir şiddet karanlıkta kalmayacak” sloganıyla 25 Kasım için kadınları Kadıköy’e çağırdı.

   

   

   

  Kadınlar, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü için eylem hazırlıklarına başladı. İstanbul Kadın Meclisi üyeleri Dilber Sünnetçioğlu ve Sultan Gürbey,  Mezopotamya Ajansı’ndan Sadiye Eser’e konuştu, yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

   

  İstanbul Kadın Meclisi  ‘Hiçbir şiddet karanlıkta kalmayacak’ sloganıyla 24 Kasım’da Kadıköy’de olacak. Meclis üyeleri, “Bütün kadınların 24 Kasım’da Kadıköy’e bekliyoruz” çağrısı yaptı.

  Eylemler İstanbul ile sınırlı değil. Kadın Meclislerinin kurulduğu her ilde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle çalışmalar başlatılmış durumda.

   

   

   

  Kadın Meclisi nedir?

  Kadınların giyinişine saldırıların çoğalmasının ardından 29 Temmuz’da “Kıyafetime Karışma” sloganıyla Dilber Sünnetçioğlu’nun çağrısıyla sosyal medya üzerinden örgütlenerek Kadıköy’de kitlesel bir yürüyüşün ardından 6 Ağustos’ta Maçka Demokrasi Parkı’nda bir araya gelen kadınlar, burada yapılan forumdan çıkan tartışmalardan Kadın Meclisleri kurma kararı aldı.

   

  Kadın Meclisleri önce İstanbul’da, daha sonra Ankara ve İzmir’de de kuruluşlarını ilan etti. Her geçen gün büyüyen Kadın Meclisleri, şuan 8 ilde kurulmuş durumda, 31 ilde daha kurulması ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Kadın Meclislerinde tüm kadınlar eşit söz hakkıyla kendini var edebiliyor. Her ay bir araya gelen kadınlar, Meclis’te yaşadıkları sorunlara birlikte çözüm yoları arıyor. Alınan kararların uygulanması için Meclis Koordinasyonu da oluşturan Kadın Meclislerinde her yaştan, meslekten ve görüşten kadın yer alıyor.

   

  Kadınlar, facebooktan ‘kadın meclisleri’,  twitterda da ‘@kadinmeclisi’  adreslerinden Meclis’i takip edebiliyor.


  Yorumlar  İlgili Haberler