• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kağıthane İlçe Milli Eğitim’den okullara “namaza katılın” yazısı
  Kağıthane İlçe Milli Eğitim’den okullara “namaza katılın” yazısı
  5 Ocak 2018 15:03
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara gönderdiği resmi yazıyla, pazar günü ‘sabah namazı buluşması’ yapılacağını belirterek, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımının sağlanmasını istedi.

   

   

  Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okullara gönderilen yazıda, 7 Ocak Pazar günü ‘Cami Gençlik Buluşması’ düzenleneceği belirtildi. Yazıda, Çeliktepe Aydınlar Camisi’nde müftü ve kaymakamın katılımıyla sabah namazı buluşması programı yapılacağı belirtilerek, tüm okulların öğrencileriyle birlikte camide hazır bulunması talep edildi.

   

  Sabah namazına İstanbul Müftüsü Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç’ün de katılacağı ve namaz sonrası ‘ikramda bulunulacağı’ bilgisi de yer aldı.

   

   

  IMG-20180105-WA0000

   

   

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, etkinliğin gerekçesini ‘gençlere camiyi tanıtmak’ olarak açıkladı. Hürriyet’e konuşan yetkililer, “Bu, ‘Cami Gençlik Buluşması’ projesinin davet yazısı. İsteyen katılıyor, zorunlu değil. Kağıthane Müftülüğü’nün organize ettiği etkinliğin davet yazısı. Projenin amacı Kağıthane Müftülüğü aracılığıyla gençlere camiyi tanıtmak.” şeklinde açıklama yaptı.

   

  İlçe Milli Eğitim, katılımın zorunlu olmadığını iddia etse de, davet yazısında okul idare, öğretmen ve öğrencilerinin ‘katılımlarının sağlanması’ isteniyor.

   

  İsmini vermek istemeyen bazı okul idarecileri ise camiye gitmeyecek yönetici ve öğretmenlerin fişleneceği endişesi taşıdıklarını söyledi.


  Yorumlar  İlgili Haberler