• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kan banyosunda boğulan insanlık!

  İnsanca yaşamayı, yaşama sarılmayı unuttuk. Ölüm ve vahşete tanık oluyoruz. Havan topları ve Tank mermileri ile çocuklar öldürülüyor.

  Sokakta cesetler bekletiliyor. Vahşet geziyor Güneydoğu’da.

  Akademisyenlerin bildirisi, insanlığa bir çağrı oldu. Ama Cumhurbaşkanı bildiriye imza atanları vatan haini, gürüh ve karanlık insanlar olarak gösterdi topluma.

  Barış istemek, eleştiri yapmak, öneri sunmak, düşünce açıklamak  suç oldu. İnsan yaşama duygularımız köreltilmek isteniyor.

  Akademisyenler tarihsel sorumluğun üzerine düşen görevini hatırla(t)mak bilinciyle davrandılar. Bunun için yeterince gerekçe birikmiş bulunuyor. Yaratılan meşruiyet ortamı içinde azgınlaşan tekçi-ırkçı-dinci tahammülsüzlük, kendi gibi düşünmeyenleri düşman ve vatan haini ilan ediyor. İnsafsız saldırılar gerçekleştiriyor. Bildiriye imza atanları tutukluyor, görevlerinden atıyor. Ülkücüler ve Osmanlı ocakları tarafından üniversitelerde odalarına çarpı işareti yapılıyor.

  İktidarın politikalarını beğenmeyen her kesimden insan düşüncelerinden dolayı karanlık insan sayılıyor.

  Ey insanlık!

  Sen de Güneydoğu’ya çevir yüzünü, orada reva görülen  vahşet ve katliamı gör. Farklılığı görmek için gözlerini aç.

  90 yıl zamanı tek millet karanlığı, Kürt halkının kapısına bir kez daha dayandı. Kürt halkının acısına yüreğini aç.

  Dikil onun için.

  Dikil ki, insan olduğun anlaşılsın.

  Dikil ki, sokağa çıkma yasağı kaldırılsın.

  Dikil ki, çocuklar öldürülmesin.

  Dikil ki, zulüm bitsin.

  Dikil ki, oluk oluk kan akıtmak isteyenleri, o cellatları, ırkçılıklarından dolayı tarihin çöplüğüne atalım. Kan banyosundan kurtaralım.

  Farklılığın zenginliğini yaşatalım, insanlığa sarılalım. Halkların eşitliği insanlıktır. İnsanlığa dair olan güzelliğimizi gösterelim.

  İnsanlığı gülümsetecek, çocuklarımıza sahip çıkalım. Onlarda sokakta özgürce oynayacaklar.

  Tarihsel değişim, toplumsal dönüşüm insan olmaktır.

  Güneydoğu üzerine yağan mermiler, havan topları evlere düşüyor, insanlar ölüyor. Yüzü maskeli polisler sokaklarda geziyor, cesetler ortalık yerde duruyor.

  İktidarın medyası sevinç çığlıkları atıyor. Sözde demokrasi ortalığı kasıp kavuruyor. Uydurulan  hikayeler, gösterilen resimler, atılan sahte sloganlar televizyonlarda devletin başarısı olarak  gösteriliyor. Oysa  bunlar başarısızlık görüntüleridir.

  İktidarın yanlışlarını söyleyenler ve yazanlar cumhurbaşkanı tarafından vatan haini oluyor. Oluk oluk kan akacak diyen mafya şefi için hiçbir şey yapılmıyor, hukuk işlemiyor, işletilmiyor. Şeriat savunucuları, kendi programlarını adım adım uyguluyor. Karanlığın yarattığı kirli havayı ancak insanlık için umudu olanlar yeşertir, direnen insanlık dağıtabilir bu ablukayı. Kürt halkının direnişi, kendi umudunu, kendi alternatif özyönetimini kurmaya çalışan bir devrimci ittifakla geleceğini inşa etmek istiyor.

  Kürt kadınlarının çığlıklarını duyuyor musunuz? Çocukların ölümlerini, sokakta bekletilen cesetleri görüyor musunuz?

  Aklından korkma! Sen karar ver!

  Yoksa aydınlıktan karanlığa katber katber, oluk oluk kan vererek hazır olursun.


  Yorumlar

  Kan banyosunda boğulan insanlık! Yazısına 1 Yorum Yapıldı  Yazarın Son Yazıları