• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kapalı Kapılar

  * Az evvel bir müşterimin dünya malına ne kadar hayatını adadığını gördüm. Bizi kurtaracak olan nesneler değil, sevgi ve saygıdır diye kulağına fısıldamak istesem de, gerçeği ona anlatamadım.

  *Metro vagonunda sırtını cama ve otomatik kapıya dayayan yedi kişinin aynı anda başını telefona gömüp bir dış sesle aynı anda kafalarını kaldırıp göz göze geldiklerini gördüm. Hilal durağındaki “Büyük Altay” yazılı tavan arasını hiç birinin görmediğine eminim. Bir dahaki sefere buradan geçerken istemsiz bir hareketle hepsinin oraya bakmasını sağlayacağım.

  * Bu aralar güneşi yakalamak pek mümkün değil. Oturduğum koltukta perdenin arkasından sızan toz zerrelerini “tanrı parçacığı” na benzetiyorum. Tuhaf ve aklıselim olmayan bir davranış olarak görebilirsiniz, güneşte yansıyan kısımlar adeta kristalize olmuş bir buz parçası gibiydi.

  * Dün akşam çok sevgili bir arkadaşım telefonda uzun uzun kendi hikâyelerimi yazmamı söyledi. Bu çok makul bir davranış biçimi, işin acı tarafı ben hep kendi hikâyelerimi yazıyorum, onun beni bir kez bile okumamasıydı.

  * Ayaktan başa etkisiz, üretimsiz ve iletişimsiz bir dönemden geçiyorum. Bu hissiyat ara sıra kapımı çalsa da hiç bu kadar başımı ağrıtmamıştı. Dünyanın en yeteneksiz insanı olarak görüyorum kendimi, oturup saatlerce gözlem yapmaktan başka bir şey gelmiyor içimden.

  * Yakın zamandaki Kürdistan gezilerinin ardından yüksek ihtimalle bu ülkeden tamamen uzaklaşacağım. Artık bitiş noktasına yetişen ama maratonun hafif tempoda devam etmesini isteyen atletler gibiyim.

  * Pasaport için çektirdiğim biometrik fotoğrafta azılı bir suçlu veya gangster gibi görünmek beynelmilel bir kuraldır. Son altı senedir her pasaport fotoğrafımda farklı bir suçtan cezaevine girmiş bir suçluyu andırıyorum.

  * Son olarak kapanan kapıların açılması dileğiyle güneş doğarken dilediğim umutların bir an evvel gerçekleşmesini istediğimi belirteyim…

  Bu haftalık sorunlar ve temenniler silsilesi bu kadar…


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları