• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kartal’da yapılacak laik eğitim mitingine çağrı
  Kartal’da yapılacak laik eğitim mitingine çağrı
  12 Eylül 2017 13:30
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri düzenledikleri basın toplantısı ile 17 Eylül’de Kartal’da yapılacak laik eğitim mitingine katılım çağrısı yaptı.
  Alevi Bektaşi Federasyonları ve Eğitim Sen, 17 Eylül’de Kartal Meydanı’nda “Gerici Eğitime Karşı, Laik, Demokratik, Bilimsel, Anadilde Kamusal Eğitim İstiyoruz!’ çağrısıyla miting düzenleyeceğini açıkladı.

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri de düzenledikleri basın toplantısı ile mitinge katılım çağrısı yaptı. Açıklamada miting için cumartesi akşamı İzmir’den otobüsler kaldırılacağı belirtildi. DİSK Ege Bölge Temsilciliğinde yapılan toplantıda, ülkenin süreklenmek istendiği karanlığa karşı eşit ve özgür bir ülkede yaşam için birlikte mücadele edilmesinin gerektiğine dikkat çekildi.

  Açıklamada, eğitimin parasız olması, zorunlu din dersinin kaldırılması, hurafelerle dolu, akıl ve bilim dışı müfredatın değiştirilmesi, okullarda mescit yerine laboratuvar, kütüphane, müzik odası resim odası açılması, tarikat okullarının özendirilmemesi, anadilde eğitim hakkının sağlanması, OHAL’in kaldırılması ve KHK’lerin iptal edilmesi için İzmirliler Kartal mitingine davet edildi. İZMİR


  Yorumlar  İlgili Haberler