• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Küba’dan Cumhuriyet mesajı: Çok yaşa Türkiye, çok yaşa Küba!
  Küba’dan Cumhuriyet mesajı: Çok yaşa Türkiye, çok yaşa Küba!
  30 Ekim 2017 12:16
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Festivali kapsamında düzenlenen Küba gecesinde Kübalılar, söyledikleri İzmir Marşı ve sıcak Latin ezgileriyle, meşaleler eşliğinde Maltepelilerle, Cumhuriyet’in 94’üncü yılını kutladı. Küba’nın geleneksel dansı salsa ile Cumhuriyet coşkusu sokaklara taştı.

   

  Maltepe Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 94’üncü yılına, 94 etkinlik sloganıyla başlattığı ve Beşçeşmeler’de devam eden etkinlikler, Küba gecesiyle son buldu. “Cumhuriyet Benim Festivali” kapsamında düzenlenen geceye Küba Başkonsolosu Mayvet Gonzales Fernandes, Küba Büyükelçiliği Üçüncü Sekreteri Abel Martinez ve Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Melih Morsünbül ile vatandaşlar katıldı.

   

   

  ÇOK YAŞA TÜRKİYE, ÇOK YAŞA KÜBA

  Küba Başkonsolosu Mayvet Gonzales Fernandes de, Kübalılar olarak, Türk ulusunun bayram günlerinde yanlarında olmaktan onur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “65 sene önce Türkiye ile Küba arasında diplomatik ilişkiler başlamıştı. İki ülke arasında ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmaya devam etmek istiyoruz. Biliyorsunuz Ernesto Che Guevara, bizler için bir kahraman ve haksızlığa karşı masum insanları savunmak için hayatını vermiş bir kişi. Sadece Amerika’da değil, bütün dünyada bir örnek teşkil ediyor. Burada olmaktan ve bu etkinlikte yer almaktan gurur duyuyorum. Çok yaşa Türkiye, çok yaşa Küba, çok yaşa Kemal Atatürk.”

   

  Gecede sahne alan Ensemble Cubafonica İzmir Marşı’nı seslendirdi, ardından Che Guevara için yazılan “Hasta Siempre” şarkısını Maltepelilerle beraber söyledi.


  Yorumlar  İlgili Haberler