• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kurbağalıdere Köprüsü yıkılıyor: 2 gidiş 2 geliş olacak
  Kurbağalıdere Köprüsü yıkılıyor: 2 gidiş 2 geliş olacak
  20 Aralık 2017 17:08
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Kadıköy’de trafik sıkışıklığına neden olan Kurbağalıdere Köprüsü’nün genişletilmesi için yıkımına başlanıyor.

   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadıköy’de bulunan Kurbağalıdere Köprüsü’nün  23 Aralık Cuma günü trafiğe kapatılarak yıkılacağını, yerine yenisinin yapılacağını duyurdu.

   

  İBB, 90 gün içerisinde tamamlanması hedeflenen yeni köprünün iki gidiş iki geliş olacak şekilde Mart ayında hizmete gireceğini açıkladı.

   

  İBB tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

  “Yıkım işlemleri nedeniyle köprü 23 Aralık Cuma Günü Saat 09.00´dan itibaren araç ve yaya trafiğine kapatılacak. “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü, kentsel dönüşümün devam ettiği Kadıköy Fikirtepe´de, yetersiz kalan ve trafik sıkışıklığına neden olan Kurbağalıdere Köprüsü´nü Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) kararıyla yenileyecek. Trafik akışı bir gidiş, bir geliş olarak hizmet veren Kurbağalıdere köprüsü, yıkılarak 2×2 (2 gidiş 2 geliş) olarak yeniden yapılacak. Fikirtepe´nin Salı Pazarı ve Kadıköy ile bağlantısını sağlayacak yeni köprünün 90 günde tamamlanarak Mart ayı sonunda hizmete alınması planlanıyor. Bu süre içinde araç trafiği Yıldırım Sokak üzerinden Hızırbey Caddesi ve Uzunçayır Yolu ile sağlanacak. Projeyle, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Alanında oturumun başlamasıyla oluşacak trafik sirkülasyonunun daha rahat sağlanması da hedefleniyor.”


  Yorumlar  İlgili Haberler