• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kürt Siyasetçi Nurettin Yılmaz yaşamını yitirdi
  Kürt Siyasetçi Nurettin Yılmaz yaşamını yitirdi
  22 Haziran 2018 11:46
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

   Mardin eski milletvekili Kürt siyasetçi Nurettin Yılmaz, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yılmaz’ın cenazesi vasiyeti üzerine memleketi Cizre’de toprağa verilecek.

  CHP’den 1973 yılında ilk kez Mardin milletvekili olarak seçilen ve TBMM’de 18’inci dönemde milletvekili olarak görev yapan Nurettin Yılmaz (80), solunum yetmezliği nedeniyle uzun süredir tedavi gördüğü Ankara’daki özel hastanede dün akşam yaşamını yitirdi. 3 dönem milletvekilliği yapan, eski Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk’ün görev süresinin dolmasıyla cumhurbaşkanı adayı da olan Nurettin Yılmaz’ın cenazesi, Ankara’da düzenlenecek törenin ardından vasiyeti üzerine memleketinde Şırnak’ın Cizre ilçesine getirilerek defnedilecek.

  NURETTİN YILMAZ KİMDİR?

  Nurettin Yılmaz 1938 Şırnak’ın Cizre ilçesinde doğdu. 1973 yılında CHP’den milletvekili seçildi. 1977’de Mardin’den bağımsız milletvekili olarak parlamentoya girdi. Eski cumhurbaşkanlarından Fahri Korutürk’ün süresi dolduğunda, cumhurbaşkanlığına adaylığını koydu. 12 Eylül döneminde Mardin milletvekili olan Yılmaz, ardından Diyarbakır Cezaevi’nde, Ahmet Türk’le birlikte 3 yıl cezaevinde hapis yattı.

   Nurettin yılmaz

  Yorumlar  İlgili Haberler