• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Kutuplaşma kopuşa giden yoldur

  Ülkemizdeki rejim eskimiş BOP düzeninin paralel bir projesidir, bölge halklarını ılıman dindarlıkla aldatma göz boyama maketidir. Herkesin birbirine düştüğü anlarda iktidara kondu AKP, çok derin dehlizlerde planlandı, ülke psikolojisi AKP’ye göre hazırlandı, kurtarıcı olarak sunuldu, ısmarlandı fakat miadını yarattığı kaosla kesin doldurdu.

  Rejimin yarattığı kaosun boyutunu, cüretini Kürtlere gösterdiği düşmanlıkta net görebilirsiniz. PYD’nin meşrulaşmasını önlemek ve K.Ö.M’den uzaklaştırmak için içte-dışta tazyik-kuşatma uyguluyor tıpkı HDP’yi bu amaç için hedeflediği gibi uygulanan klasik yöntem bir fanteziden öteye yine geçemeyecektir.

  Yeni rejim stratejisi Kürtleri demokrasi ve diplomatik sahadan uzaklaştırıp statüsüz bırakarak dipsiz bir kaosta boğmaktır. Rejim ağır ulusal-uluslararası imaj yitimini ve yenilgisini Kürt katliamlarıyla gizlemek istemektedir. İtibarsız ve sorunlu dış politikanın yarattığı hezimeti Kürt düşmanlığı ile örtmeye çalışmaktadır.

  Çözümsüzlüğün rantından besleniyor rejim ve çözüm isteyen Kürt halkına ve dostlarına çok ağır bir fatura çıkarıyor, yazık ki çözümsüzlükte çıkarı olanlar küçük bir elit kesim iken çözümden kazancı olanlar milyonlar olmasına rağmen bu küçük savaş elit rantçılarına çoğunluk sessiz kalıyor.

  Rejim tarihsel Kürt işbirlikçilerinden yine medet ummaktadır politik para ile satın aldığı, yedeğinde tuttuğu, örgütlendirdiği Sünni ideolojik cihatçı yapılarını büyük umut olarak sahaya sürüyor, bununla da politik bölünmeyi amaçlıyor. Tarihsel işbirlikçi kesimlere Sadi Şirazi’den çarpıcı bir uyarı ”Eksik olsun zilletle elde ettiğin yemek! Tenceren kaynıyor, şerefin devrilmiş.”

  Uzun bir süredir bio-iktidarla açlığın pençesinde tuttuğu Kürt özgürlük mücadelesine destek veren onurlu yoksul Kürtleri kaçırtmak ve bitirerek, öz yönetim taleplerini bastırarak boşaltmak istiyor bölgeyi. Politik alanı da atama milletvekilleri, belediye başkanları, valiler hatta ajan muhtarlarla ve Ergenekoncu-Esedul-Daişli-kontra Kürt uzantılarıyla doldurmak istemektedir.

  Kendisi paralel bir proje olan rejim paralel yapılanmalarla toplumu tek adamlıkla yönetme modeline heveslenmiştir.

  Akp derin bir yeni Sünni Vehhabi sermayenin taşeronu, lejyoneridir ve cahil bir zihniyet zemini üzerinde inşa edilmiştir. Dört parça Kürt ülkesinde ideolojik bir cihat savaşı başlatmıştır, Kürt halkı ve dostlarının özgürlük-statü-kimlik girişimlerine karşı savaşmaktadır.

  İsrail’in bölgedeki sadık badyguardı değildir artık AKP, nedeni de sahip olduğu zihniyet ve yayılmacı emellerinin örtüşmemesidir. Çekiciliğini ve inandırıcılığını yitirdi, ciddi bir güvensizlik yönetiyor ülkeyi. PYD’nin önerdiği halklar kantonları modeli bölgesel kalıcı barış açısından daha gerçekçidir ve daha kalıcı barışçıl çözümleri özünde barındırır.

  Ortadoğunun en kadim ve onurlu halklarından olan Kürt halkının varlığına, sembollerine, hassasiyetlerine yokluk, itibarsızlık dayatırsanız, savaş açarsanız bu kimsenin hayal bile edemeyeceği bir karşı koyuşla karşılık bulacaktır. Yahudilerin Hitler zulmü sonrası büründükleri intikamcı şiddetini hiç kimse aklından çıkarmasın. Kürtlere dayatılan bu zulüm sonlandırılmazsa intikam araçlarını çeşitlendirmiş bir Kürt infilası kapınızdadır. Onurlu Kürt halkı asla diz çökmez faşizme.

  Türk-Kürt halklarının iç barışı önündeki en büyük engel AKP ve saray rejimidir. Böyle sürerse Kürtler meclisten çekilip sine-i millete dönecektir, bu da duygusal kopuşun geri dönülmez kavşağı olacak ve sonuçlar yaratacaktır. Duygusal bölünmeye kesin kopuş eşlik edecek. Bu işin arası yoktur, artık karar zamanı; ya birlikte özgürlük ya da keskin bir kopuş.

  “Zaferin ne zaman geleceği ile meşgul olmayın… Hak ile batıl arasında nerede duruyorsunuz ona bakın”

  Seyyid Kutub


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları