• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Maltepe Belediyesi ve Başkan Ali Kılıç iddialara yanıt verdi
  Maltepe Belediyesi ve Başkan Ali Kılıç iddialara yanıt verdi
  9 Ocak 2018 16:31
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Maltepe Belediyesi ve Başkan Ali Kılıç, geçtiğimiz günlerde art arda çıkan haberlerle ilgili olarak açıklama yaptı.

   

   

  www.flashaber.com isimli haber sitesi “Ali Kılıç ve ekibi gözaltına alındı” başlıklı haber yaptı ve haberi tanıtım SMS’i ile yaydı. Site tıklandığında ise haber içeriğinin başlıkla bir ilgisi olmadığı anlaşıldı. Haberde okuyucuyu yanıltan bilgeler yer alırken “CHP’li belediye başkanları ile ilgili başlatılan operasyonlar sonrası görevden alınacağı konuşulan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve ekibi ilçe kamuoyu ve partililer tarafından gözaltına alındı ve akıbeti adım adım izleniyor” denildi.

   

   

   

  MALTEPE BELEDİYESİ AÇIKLAMA 2MALTEPE BELEDİYESİ AÇIKLAMA 1

   

   

   

  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç habere kişisel Twitter hesabından tepki gösterdi. Kendisine yönelik yapılan haberlerin yalan olduğunu söyleyen Ali Kılıç “Ayıptır. Günahtır. Onurlu gazetecilik mesleğine ihanettir. Uzun zamandır hakkımda karalama kampanyası yürüten bir haber sitesi pek çok kişiye bu mesajı atmış. Kamuoyunda yanlış algı oluşturanlara en güzel cevap mahkeme salonlarında verilecektir. Mesnetsiz mesajlara itibar etmeyin” açıklaması yaptı. Kılıç, haberi yapan kuruma dava açacağını belirtti.

   

   

  “Suriye’deki tankerin belediyemizle ilgisi bulunmamaktadır”

   

   

  Bir açıklama da Maltepe Belediyesi’nden geldi. Suriye’nin Deyrizor kentinde YPG’nin elinde, Maltepe Belediyesi’ne ait olduğu iddia edilen bir su tankerinin bulunduğu haberine ilişkin olarak yapılan açıklamada, bahse konu aracın kurum tarafından görevlendirilmesinin söz konusu olmadığı belirtildi. Belediyenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

   

   

  MALTEPE BELEDİYESİ AÇIKLAMA3

   

   

   

  “Belediyemiz bünyesinde hizmet veren araçlar, taşeron şirketlerden ihale kapsamında temin edilmektedir. Sulama işlemlerini yapan araçlar, her yıl 15 Nisan ile 15 Eylül tarihleri arasında m3 üzerinden sulama yapmakta olup, sulama sezonu bittikten sonra, ilgili firmanın mülkiyet haklarını kullanma serbestliği ilkesine göre kendi özel faaliyetlerini sürdürebilmektedirler. Yapılan incelemede, söz konusu aracın 2013, 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında gerçekleştirilen hiçbir araç ihalesinde, belediyemiz adına çalışması bulunmadığı tespit edilmiştir.  Görüntü itibariyle de eski olduğu anlaşılan aracın, iddia edildiği gibi belediyemiz tarafından o bölgeye gönderilmesi söz konusu değildir. Konuya ilişkin adli mercilere gerekli tüm başvurular yapılmış olup, hukukçularımız tarafından yakından takip edilmektedir.”

   

   

  CHP’li Ataşehir ve Beşiktaş Belediye Başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasının ardından yapılan bu haberler, CHP’li belediyelere yönelik operasyonların medya eliyle meşrulaştırılması olarak yorumlandı.


  Yorumlar  İlgili Haberler