• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Maltepe’de baba iki çocuğunu öldürüp intihar etti
  Maltepe’de baba iki çocuğunu öldürüp intihar etti
  3 Ocak 2018 09:35
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  29 yaşındaki Ali Yardım,  2-4 yaşlarındaki 2 kızını pompalı tüfekle ateş ederek öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar etti. Eşiyle boşanma davaları süren Ali Yardım’ın, anneleriyle yaşayan 2 kızını evine getirdiği öğrenildi.

  Olay, Maltepe Fındıklı Mahallesi Zambak Sokak üzerinden bulunan 5 katlı binanın bodrum katında meydana geldi.

   

  Anne Dilek Yardım, gün boyu babalarında kalan iki kızını almak için boşanma davaları süren eşinin evine geldi. Eve girdiğinde de Ali Yardım, kızları 4 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira’nın cesetleriyle karşılaştı. Annenin olayı görerek sinir krizleri geçirmesi üzerine mahalle sakinleri toplandı. Ardından mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan ilk incelemede, baba Ali Yardım’ın iki kızını pompalı tüfek ile öldürdükten sonra aynı tüfekle kendine ateş ederek intihar ettiği belirlendi.

   

  Sinir krizleri geçiren anne Dilek Yardım, ambulansla Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Dilek Yardım’ın yakınlarından İlyas Çakır, “Yaz döneminden beri boşanma süreci vardı. Ölen kişinin tehditleri falan oluyordu. Bir kaç defa nezarethaneye girip çıkmıştı zaten. Polis eşliğinde çocuklarını görmeye izni var. Bu gün de izin günüydü. İçeride içki şişeleri dolu.” diye konuştu.

   

  Birbirleriyle ayrı yaşayan Dilek Yardım ile Ali Yardım’ın, 3 aydır boşanma davalarının sürdüğü, bu süreçte de anneleriyle yaşayan çocukların haftada 1 gün babada kalmasına izin verildiği, her Salı günü de Ali Yardım’ın, kızlarını alıp evde birlikte vakit geçirdikleri öğrenildi.

   

  Başsavcılıktan yapılan açıklamada baba Ali Yardım’ın cinayet öncesi evde alkol aldıktan sonra eşini aradığı ve telefonda tartıştıkları belirtildi.


  Yorumlar  İlgili Haberler