• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Maltepe’de Bosna Sancak coşkusu
  Maltepe’de Bosna Sancak coşkusu
  18 Ekim 2017 12:33
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Maltepe Belediyesi’nin, Cumhuriyet’in 94. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği “Cumhuriyet Benim”  festivali kapsamında, “Bosna Sancak Gecesi” gerçekleştirildi.

   

  Maltepe Belediyesi ve İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği gece, tarihi Beşçeşmeler meydanında yapıldı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepeliler kültürleri, dostlukları, sevgiyi öyle güzel dokuyor, nakşediyorsunuz ki dışarıda kalanlar imreniyor, içeride kalanlarda laf aramızda alkışlıyor” dedi. Maltepe Belediyesi’nin bir ilkin altına imza atarak Cumhuriyeti 94. kuruluş yıldönümünde, 94 etkinlikle, bir Cumhuriyet festivaliyle kutladığının altını çizen Kılıç, “Cumhuriyet, bu gök kubbenin altında hepimizin bu topraklar üzerinde, başımız dik bir şekilde, herkesin kendi inancında, kendi kültüründe, gelenek, göreneklerinde yaşayacağımız bir şemsiyedir. Bize düşen de bu harcı iyi karmak. Kars’tan Edirne’ye, Samsun’dan Antalya’ya kadar her karışına barış ve dostluk türküleri söyleyerek inadına sahip çıkacağız. Çünkü bizim temel felsefemiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Anadolu’nun devrimci halkıyla beraber temelini attığı Cumhuriyete ilelebet sahip çıkmaktır. Bunu sadece anmalarla değil, aynı zamanda genç kuşaklara da aktararak öğretmek gerekiyor. Bu nedenle 94 etkinliğimizi, Maltepe’nin 18 mahallesinde ayrı ayrı etkinliklerle genç kuşaklarımıza aktarıyoruz” diye konuştu.

   

   

  Büyükelçi de katıldı

  Bosna Sancak gecesine katılan Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç de, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a daveti için teşekkür etti. İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Erdoğan Erdem ise Boşnakların, Cumhuriyet’in hamurunda mayası bulunduğuna dikkat çekerek, “Bizler bu güzel ülkemizin, eşit, onurlu ve gururlu yurttaşlarıyız.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler