• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Maltepe’de çocuklar isyan etti: “Can güvenliğimiz hakkımız”
  Maltepe’de çocuklar isyan etti: “Can güvenliğimiz hakkımız”
  9 Kasım 2017 16:50
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  İstanbul, Maltepe’de veliler ilköğretim okulunun önünden geçen ve olası bir kazaya sebep olabilecek hafriyat kamyonlarının güzergahının  değişmesi için eylem yaptı.

   

  Maltepe Başıbüyük’te bulunan Atatürk İlköğretim Okulu önünde toplanan veli ve öğrenciler protesto eylemi yaptı. Eylemciler, TOKİ ile Maltepe Belediyesi tarafından yapılan ikinci etap inşaatında çalışan hafriyat kamyonlarının, okul önündeki geçiş güzergahının değişmesini istedi.  Eyleme katılanlar, okul yolunun dar ve kaldırımsız olması nedeniyle kaza olasılığının yüksek olduğunu belirterek yetkililerin bir önlem almasını istedi.

   

  “Kimseyi evlatsız bırakmayın”

  Okul önünde toplanan veli ve öğrenciler, “Önleminizi alın, kimseyi evlatsız bırakmayın”, “Can güvenliğimiz hakkımız”, “Kendi yolunuzu kullanın, bizim yolumuzu bize bırakın” yazılı dövizler taşıdı. Bir öğrenci velisi “Okul kapalıyken yapılmadı da niye şimdi yapılıyor. Öğrencilerimiz için bu kamyonlar tehlike oluşturuyor” diye konuştu.
  Yapılan açıklamanın ardından eylem sona erdi.

   

  Bir öğrenci velisi “Okul kapalıyken yapılmadı da niye şimdi yapılıyor. Öğrencilerimiz için bu kamyonlar tehlike oluşturuyor” diye konuştu.

  Yapılan açıklamanın ardından eylem sona erdi.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler