• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  MHP Lideri Devlet Bahçeli isyan dedi
  MHP Lideri Devlet Bahçeli isyan dedi
  17 Mayıs 2018 12:04
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel af önerisininin ardından bu sefer de ‘isyan’a işaret etti. Bahçeli, “Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur?” dedi ve ‘kader kurbanı’ diye nitelediği hükümlülerin dışarı çıkmasını istedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Sabah’a yaptığı açıklamaların ilgili bölümü şöyle:

  PKK ve FETÖ  suçluları hariç kader kurbanları olarak belirttiğiniz tutuklularla ilgili af öneriniz oldu. Neden gündeme getirdiniz?

  “Terörden” tutuklular için gayret göstereceğiniz yerde 235 bin gariban var cezaevinde bunlarla uğraşın dedik. Cezaevlerindekilerin belli bir oranı PKK ve FETÖ’den. Kalanları adli suçlu ve kader kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bunlar 2 kişilik 3 kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor orada fitne yayıyorlar. Cezaevleri, Afrin’de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır.”


  Yorumlar  İlgili Haberler