• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  MHP’li Sefer Aycan: Erdoğan’ı kurtardık, mecliste biz ne dersek o olacak’
  MHP’li Sefer Aycan: Erdoğan’ı kurtardık, mecliste biz ne dersek o olacak’
  27 Haziran 2018 17:57
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, görevinden alındı. Kararın kendisine ulaşmadığını belirten Aycan, yorum yapmaktan kaçındı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı olan ve pazar günü birinci sıra adayı olarak girdiği seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Kahramanmaraş milletvekili seçilen Sefer Aycan , bu sabah MHP Genel Merkezi tarafından görevinden alındı. Aycan, kendisine telefonla ulaşan gazetecilere yorum yapmaktan kaçındı. Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gittiğini ifade eden Aycan, genel başkan yardımcılığı görevinden alındığına ilişkin kararın kendisine ulaşmadığını ve yorum yapmayacağını belirtti.

  Aycan’ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinden önce görevinden alınması dikkat çekti. Aycan, AKP ‘nin tek başına çoğunluğu sağlayamadığı Meclis aritmetiği için şu sözleri söylemişti:

  “Bundan sonra Meclis’te siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP Meclis’te kilit konumdadır ve MHP ‘nin genel başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan ‘ı kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurtarmıştır.”

  sefer


  Yorumlar  İlgili Haberler