• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Mustafa Kemal Atatürk anılıyor
  Mustafa Kemal Atatürk anılıyor
  10 Kasım 2017 09:20
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Mustafa Kemal Atatürk, 79. ölüm yıl dönümünde anılıyor.

   

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında, başta Anıtkabir olmak üzere ülkenin birçok noktasında anılıyor. Her yıl olduğu gibi saat 09.05’te sirenler 1 dakika süreyle Atatürk’ün anısına çaldı.

   

  Kentlerdeki anma etkinlikleri

  Atatürk için İstanbul’da düzenlenecek törenlerin merkezi Dolmabahçe olacak.

   

  Kadıköylüler, Kadıköy Belediyesi’nin organizasyonuyla Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili arasında yaklaşık 6,5 kilometrelik “9’u 5 Geçe Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturacak.

   

  Maltepe Belediyesi, 25 dalgıcın katılacağı “Ata’ya Saygı Dalışı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Maltepe’deki anma etkinlikleri kapsamında sahilde, “Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturulacak ve Atatürk fotoğrafı denizden çıkarılacak.

   

  Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü anma programı, Anıtkabir’deki resmi programla başlayacak. Resmi tören, devlet erkânının Arslanlı Yol’dan yürümesi ile başlayacak. Saat 09.05’te Atatürk’ün mozolesine çelenk konulacak. Resmi törenlerin düzenleneceği 09.00-10.00 saatleri arasında Ankara’da birçok yol trafiğe kapatılacak.

   

  AKP de Atatürk’e gidiyor!

  Bu yıl, anma törenlerine AKP il ve ilçe örgütlerinin de özel ilgi göstermesi dikkat çekti. AKP Beşiktaş İlçe Başkanlığı ile Şişli teşkilatı İstanbul’dan Anıtkabir’e sefer düzenliyor.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler