• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Mustafa Koç hayatını kaybetti
  Mustafa Koç hayatını kaybetti
  22 Ocak 2016 14:07
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

  Sabah saatlerinde spor yaptığı sırada kalp krizi geçirmesi üzerine önce Beykoz Devlet Hastanesi’ne ardından Amerikan Hastanesi’ne sevk edilen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 56 yaşındaki Koç’un duran kalbini çalıştırmak için 40 dakika boyunca doktorların çaba harcadığı, ancak müdahalenin sonuç vermediği öğrenildi.

  Koç Holding’den yapılan açıklamada ise “Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç’u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun” denildi.

  Mustafa Koç’un kaldırıldığı Beykoz Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada ise Koç’un spor yaparken rahatsızlandığı ve kendisine ilk müdahalenin korumasıyla spor hocası tarafından yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Sayın Mustafa Koç sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi Aciline saat 08.10’da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resusitasyon başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi’nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10’da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevki sağlandı” denildi.

  Bir süre önce mide küçültme ameliyatı olan Koç, 2002’de ABD’de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğu saptanmış ve ameliyat edilmişti. Mustafa Koç, bir süre önce ise İstanbul Amerikan Hastanesi’nde mide küçültme ameliyatı olmuş, 4 ayda 40 kilo vermişti.


  Yorumlar  İlgili Haberler