• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Okula değil muhtara soruşturma!
  Okula değil muhtara soruşturma!
  1 Aralık 2017 10:40
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Urfa’da çocuklara beton zemin üzerinde yemek servis edilmesini sosyal medyada paylaşarak tepki gösteren muhtar Hüseyin Yalçın hakkında soruşturma başlatıldı.

   

   

  Urfa’nın merkez Haliliye ilçesine bağlı Göktepe Mahalle Muhtarı Hüseyin Yalçın, taşımalı eğitim sisteminin uygulandığı 24 derslikli yaklaşık bin 600 öğrencisi bulunan Göbeklitepe İlkokulu ve Ortaokulu’nda yemekhane bulunmadığı için ilgili kurumlara yaptığı müracaattan sonuç alamayınca, öğrencilerin koridorda beton üzerinde yemek yediğini görüntüleyen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Muhtar Yalçın, paylaştığı fotoğraflar nedeniyle soruşturmalık oldu.
  Fotoğrafın basına düşmesinden sonra açıklama yapan Urfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, haberlerin gerçeği yansıtmadığını 2014 tarihinde okulun bir günlük tadilatta olduğu dönemde (kalorifer peteklerinin boyanması) köyün muhtarı tarafından fotoğrafların çekildiğini savundu.
  Açıklamanın devamında okulun hala yemekhanesi olmadığını kabul eden ve bir derslikte yemek yendiğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Konuyla ilgili Okul İdaresi tarafından muhtar hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır” açıklaması yaptı.

  Muhtar her yere başvurdu

   

  Göktepe Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yalçın, okula yemekhane yapılması için çalmadık kapı bırakmadığını ancak girişimlerinin sonuçsuz kaldığını söylemişti. Öğrencilerin yaşadığı yemek çilesiyle ilgili BİMER, Milli Eğitim, Kaymakam, Valilik ve belediyelere başvuru yaptığını savunan Yalçın, “Her yere başvurdum ama maalesef okula bir yemekhane yaptıramadık. Başaramadım, bir şey elde edemedim. Fotoğrafları Şubat ayında çekmiştim. Tabii biz her türlü başvuruları yaptık. Okul yönetiminin kararıyla öğrenciler, sonradan bir sınıfta yemek yemeye başladı. Ancak bu da çözüm değil. Bin 600 öğrenci bir sınıfa nasıl sığar? Yani bu böyle bir sınıfta yapılacak bir şey değil. Çözüm, buraya yemekhane yapılmasıdır. Öğrenciler yazın bahçede, kışın da böyle koridorda sıraların üzerinde yemeklerini yiyor. Hijyen yok. Masanın üzerine yemek dökülüyor. Bu sıralarda yemek sonrası ders görülüyor” açıklamasında bulunmuştu.


  Yorumlar  İlgili Haberler