• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Öldürülen mühendisin katiline 34 yıl hapsi istemi
  Öldürülen mühendisin katiline 34 yıl hapsi istemi
  18 Ekim 2017 15:33
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Kartal’da, bir GSM operatöründe bilgisayar mühendisi olarak çalışan ve evinde 29 yerinden bıçaklanarak öldürülen Volkan Karadeli’nin cinayet zanlısı M.A. (17) hakkında, 24 yıl 8 aydan 34 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Kartal, Yukarı Mahalle’de oturan Volkan Karadeli, 3 Mart 2017’de işe gelmeyince evine giden arkadaşları tarafından 29 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunmuştu.

   

   

  Zanlı tutuklandı

  Mühendisin katil zanlısına, 34 yıla kadar hapis istemiPolis, kapısında zorlama izi bulunmayan ev ve çevresindeki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerde 04.00 sıralarında bir kişinin yaya olarak Volkan Karadeli’nin bulunduğu daireye girdiği belirlendi. Görüntülerdeki kişinin, aynı gün 3,5 saat sonra sabaha karşı saat 07.30 sıralarında binadan hızla ayrıldığı tespit edildi. Polis görüntülerdeki M.A.’nın, öldürdüğü Volkan Karadeli’yle bir yıl önce internet üzerinden tanışarak arkadaş olduklarını, olay gecesi Volkan Karadeli’nin doğum günü olduğu ve evde kutlama yapıldığını belirledi. Şüphelinin izi Adana’nın Seyhan ilçesinde bulundu. Polis düzenlediği baskında 17 yaşındaki şüpheli M.A.’yı gözaltına aldı. İstanbul’a getirilen M.A., ifadesinde, eylemi tasarlayarak işlemediğini, ani gelişen bir olay sonucu olduğunu, maktule ait cep telefonu ve bilgisayarı ise içindeki bilgileri yok etmek ve bulunmamak için aldığını söyledi. Cinayeti işlediğini kabul eden M.A., tutuklandı. M.A. hakkında, olay tarihinde 18 yaşını doldurmadığı için 18 yıldan 24 yıla kadar, ‘Nitelikli yağma’ suçundan da 6 yıl 8 aydan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. Toplam 24 yıl 8 aydan 34 yıla kadar hapis cezası istenen M.A.’nın yargılaması, Anadolu Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.


  Yorumlar  İlgili Haberler