• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Pendik’te keyfi alkol yasağı: Esnaf tepkili
  Pendik’te keyfi alkol yasağı: Esnaf tepkili
  7 Aralık 2017 13:24
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Pendik Belediyesi 22.00’dan sonra alkol satışı yasağını keyfi biçimde genişletti. Alkollü mekanların ve tekel bayilerinin 22.00’dan sonra tamamen kapatılması için esnafa tebligat gönderildi. Pendik’te alkol satan dükkânların 22.00’den sonra kapatılması kararına tepki gösteren esnaf, “Tekel bayilerini yok etmeye çalışıyorlar” dedi.

   

  AKP’li Pendik Belediyesi 22.00’den sonra alkol satışı yasağını keyfi biçimde genişletti. Alkollü mekânların ve tekel bayilerinin 22.00’den sonra tamamen kapatılması için esnafa tebligat gönderildi.

   

  BirGün gazetesinden Mustafa Kömüş’ün haberine göre tekel bayilerinin açılış saatini 07.00, kapanış saatini 22.00 olarak belirleyen karar, esnafı zor durumda bıraktı. 22.00’den sonra alkol satması yasak olan tekel bayilerinin bu saatten sonra su, sigara, dondurma gibi ürünleri satması da yasaklanmış oldu. 22.00’de dükkânlarını kapatmak zorunda kalan esnaf maddi kayba uğrarken yurttaş da ihtiyaçlarını alamadığı için zor durumda kaldı.

   

   

  Cezalar başladı
  Pendik’te tekel bayi işleten Hüseyin Demirtaş, zabıtaların dükkânlara ceza kesmeye başladığını belirterek, “Zabıtalarla birkaç kez tartışma yaşadık. Hatta bir keresinde zabıtaya Kartal’da böyle bir uygulama olmadığını söyledim, o da bana dükkânımı kapatıp oraya gitmemi söyledi. Tekel esnafını tamamen yok etmeye çalışıyorlar. Bize normal davranmıyorlar” diye konuştu.

   

  Belediye başkanı ile görüşmeye gittiklerini de aktaran Demirtaş, “Başkan bizim yüzümüze bakmıyor. Bize ‘Muhatabınız ben değilim, gidin zabıta müdürüyle konuşun’ dedi. Birçok arkadaşımız tehdit edildi zabıta tarafından. Uğradığımız zararın da haddi hesabı yok. Ruhsatımızda dükkânımızın 01.00’e kadar açık olabileceğine dair ibare var. Ama 22.00’de kapatmamız isteniyor. Zaten uzun süredir para kazanamıyoruz, bir de bunlar olunca iyice zora girdik” dedi.
  CHP’li Pendik Belediye Meclis Üyesi Tarık Balyalı, belediyenin yeni düzenleme il Pendik’e özel bir alkol yasağı getirdiğini söyledi. Balyalı, 22.00’dan sonra alkol satışı yasağının keyfi biçimde genişletilerek tüm alkollü restoranların ve tekel bayilerinin 22.00’dan tamamen kapatılmasına yönelik encümen kararına dönüştürülmesini “yaşam tarzı dayatması” olarak niteledi.


  Yorumlar  İlgili Haberler