• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Pendik’te silahlı saldırı: 1 ölü
  Pendik’te silahlı saldırı: 1 ölü
  18 Ekim 2017 15:50
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  İstanbul Pendik’te bir kişi 3 öğrenciyi okul önünde pompalı tüfekle vurdu. Vurulan öğrencilerden biri hayatını kaybetti. Yaralı iki öğrencinin tedavisine hastanede devam ediliyor. Öğrencileri vuran zanlı, okulun 1 kilometre ötesinde bileklerini kesmeye çalıştığı esnada polislerce yakalandı.

  Saldırgan, pompalı tüfek ile C.Y. ve D.M’yi bacağından, genç kızı da karından vurdu. Daha sonra istasyonun yaklaşık 500 metre yakınında bulunan İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kaçtı.

  Okulun yangın merdivenine çıkan saldırgan yanındaki bıçak ile bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. Okul etrafında görevli olan ‘Mobil Okul Timi’ (MOT) polisleri saldırganı olayda kullandığı pompalı tüfek ve bileklerini kestiği bıçak ile yakalayarak gözaltına aldı. Saldırgan ve yaralılar ambulanslar ile Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Karnından yaralanan genç kız ise, olay yerinde hayatını kaybetti.

   

  Küfür ediyormuş

  Bir görgü tanığı, “Arkadaşlarla buradan geçiyordum. Bir adam söylenip küfür ederek buradan geçiyordu. Bağıra bağıra köprünün oraya kadar çıktı. Ondan sonra okula gitti. Ben de okula gidecektim, bir arabanın içindeki kişiye ‘sen benim eski çıktığım kızla nasıl çıkarsın?’ dedi. Çocuk da, ‘bekle bekle’ dedi o anda ona sıktı. O anda kız ellerini yüzüne götürdü, kendini korumaya çalıştı. Oradaki kıza da vurdu, sonra diğer arkadaşlarına vurdu. Pompalı tüfek ile ateş etti” dedi.

  “Sapığım var, dışarı çıkmaya korkuyorum” demiş!

  Olayda öldürülen H.P.’nin sosyal medya hesabında kendisini takip eden bir kişi olduğuna dair paylaştığı mesaj ortaya çıktı. Mesajda “Sokağa çıkmaya korkuyorum” ifadeleri yer alıyor.

   

  Helin’in katili tutuklandı

  Bileklerini keserek intihar etmek isteyen Yetgin, saldırı sonrası gözaltına alınarak karakola götürülmüştü. Saldırgan, ambulansa bindirilirken kelepçe takılmamıştı.

  Yetgin’e karakoldan Anadolu adliyesine sevk edilirken ters kelepçe takıldı. Ayrıca saldırgana çelik yelek de giydirildiği görüldü. Yetgin, emniyette ve savcılıkta ifade vermedi.

  Yetgin, ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan tutuklandı. Olayda kullanılan silah, Yetgin’in kaçtığı okulda bulundu. Öte yandan olayla ilgili soruşturmada Yetgin’i olay yerine aracıyla getiren arkadaşı H.C. ve cinayeti işlediği silahı satan av bayiinin sahibi gözaltına alındı.  Yaşanan saldırıda hayatını kaybeden Palandöken’in cenazesi Aydınlı Cemevi’nden kaldırıldı.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler