• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Polis şiddeti iddianameye girdi: Mantar toplayan köylüler PKK’li diye dövülmüştü!
  Polis şiddeti iddianameye girdi: Mantar toplayan köylüler PKK’li diye dövülmüştü!
  15 Ocak 2018 13:03
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Van’ın Gevaş ilçesinde, mantar toplamaktan dönen üç köylünün PKK’li diye dövülmesine ilişkin iddianamede, dayağı gösteren MOBESE kayıtlarına yer verildi.

   

   

   

  Van’da dört akraba, Artos’ta mantar topladıktan yolda PKK’li oldukları düşünülerek durduruldu ve dövüldü. Van Valiliği tarafından yapılan açıklama ile PKK’li olmakla suçlanan vatandaşlar suçsuz oldukları anlaşılınca serbest bırakıldı.

   

   

  Gevaş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede MOBESE kayıtlarına yer verildi. İddianameye göre araçlarından inen Abdulselam Aslan, Cemal Aslan ve Halil Aslan kollarını havaya kaldırmış şekilde yürüdü. Cemal ve Halil yere yatırılırken, güvenlik güçleri üzerlerine oturdu. Bir polis, Cemal’e yumruk attı. Bir diğeri ayağıyla Cemal’e vurup üzerine bastı. Bir başkası, Halil’i tekmeledi. Halil’in üzerine çıkan bir kişi yerdeki adamı yumrukladı.

   

   

  Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, görüntülerde birden çok polisin yere yatırdıkları üç köylünün üzerine oturduğu, yumruk ve tekme attığı ve ayaklarıyla bastıkları anlatılmasına rağmen yalnızca bir köylünün yediği dayak nedeniyle  bir polise dava açıldı. Diğer iki mağdur, dövenleri teşhis edemediğinden diğer polislerin kimliğini saptanamadı.


  Yorumlar  İlgili Haberler