• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Rejim Nesli ve Kamusal Şiddet

  Son büyük ütopik Osmanlı hayal ide Akp şahsında ebediyete kadar hüsranla bitti, bu 21.yüzyıldaki trajik komik kalkışma(ma) finali kara mizahla bitecek ve ardında enkaz bir ülke bırakacak maalesef.

  Bu tarihi yıkımın özeti damat Feritlerden damat Beratlara kadarki ihtiraslarda saklı, oğullar-damatlar-zenginliğe boğulan sonradan görme piyonlar klasik saray entrikaları da işin cabası.

  Finalin galasını hiç bir dönem dikkate alınmamış tebaa oynayacak, bu tebaa hak ettiği yere gönderecek, sel gibi söküp atacak.

  Kar-haz-biat odaklı dünyaya bakan vicdanını yitirmiş teorik sofalar tayfası güce tapıyor, faşizm neslini topluma-yaşama karşı örgütlüyor, işte bu gelenekçi cehaletin doğurduğu fitne nesli tehlike saçıyor.

  Bu nesil siyasal kamplaşmanın kini ile bilenmiş serseri mayın gibi etrafa saçılmışlardır, eşitsizlik üreten bir neo liberal rejimin aklı donmuş  güdüsel haza tapan boynukalın fertleri bunlar.

  İkirlikçi ruhu bir bedende icra eden garabet alametleri müzesine çevirdiler ülkeyi, soyut mazlumiyet somut tehdide dönüştü ülke ikliminde.

  Düşünsel zayıflığın cahil cüretiyle insanları küçümseyen-tebaası gören sapkın şiddet gösterisine meyilli potansiyel tehlike kapımızda.

  Anlama düzeyinden kaynaklı ciddi handikapları var bu neslin, hepsi gladionun vatansever yetiştirme-komünizmle mücadele derneklerinde dizayn edildiler-üretildiler, gerici darbelerin şaşmaz destekçileri, derin dış istihbaratların ürünü işte bu neslidir.

  Vahabi-selefi ideolojinin katı eğitimi ile şekillendirilmiş RABITA lejyonerleri ülkemize müstesna nesil olarak sunulmak isteniyor, bu zihniyet laik demokratik yaşamı tehdit ediyor. Hilafet tamtamları çalıyor, ey ahali duyan var mı.?

  Bu zihniyetini besleyen çarpık eğitimin kökenine inmesek sosyolojik zeminini iyi sorgulamasak eksik yaklaşmış oluruz, mevcut iktidarın eğitim müfredatı dini aydınlanma getirmiyor, cehalet ve hurafe ikame ediliyor İslam adına büyük çarpıtma yapılıyor çünkü İslam gerçek kaynağından öğretilmiyor.

  İslam’ın özüne yabancılaşma var, gerçek İslam’ın özü, kültürel karakteri bilinseydi bu cahil zihniyet ülkemizde böyle kolay cirit atmazdı, özünü korur inançlı kitleler, bunları böyle kolay barındırmazdı, Daiş’in kafa kesen can alan, ırza geçen, mal çalan bu sapkın zihniyet ülkenin ta tepesinde hami -sempatizan bulmazdı, toplum özlü slamı korurdu zalime karşı mazlumdan taraf çıkardı.

  Kilis-Antep-Adıyaman-Bingöl-Malatya-Urfa”dan başlayarak bu kadar kolay örgütlenmezdi. İstanbul-Ankara-Bursa’da cirit atmazdı Maraş’ta kamp ikram edilmezdi, Musul’dan-Başika’dan gizlice taşınan vesayetçi Daiş unsurları Botan’da savaştırılmaz, boşaltılmak istenen yerlere konumlandırmaları yapılmazdı.

  Bu nesil uzun süreli yerli işbirlikçi ayağı da olan bir projenin parçasıdır, kiralık orduları bölgede savaştıran rejimin oyunları her geçen gün netleşmektedir.

  Üst akıl  doğurgan ve sürekli kendini üreten bir şiddet rejimi inşa ediyor, yaşamın her alanına yayılma eğilimi gösteren bir bağnaz nesil şiddeti… Sokakta-evde kamusal alanda topluma-kadına-çocuğa yönelen talancı kör bir şiddet bu  rejim nesli ilkel dürtülerle insanlara baktıkça ülkenin ufku kararıyor.

  Tarihsel düşmanlıkları kaşıyan etnik kimlik soykırımlarından medet uman ve övünç duyan hiç bir zihniyetin bu çağa tutunması olası değildir.

  “Akıl fukara olunca fikir ukala olur..” Namık Kemal

   


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları