• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  ROBOSKİ VE SİYASİ OLGUNLUĞUMUZ

  Bilenler bilir, ben öyle kolay öfkeye kapılan biri değilimdir. Hele siyaset söz konusu ise akılcılık temel prensibimdir. Diğer taraftan gazetemizde yayımlanan yazılarımda da sık sık Kürt halkının senelerin mücadelesi içinde nasıl bir siyasi olgunluğa ulaştığına işaret etmişimdir. Ama işte birkaç gündür de elimde kalem dolanıp duruyorum. Bilgisayarı açıyor ama sonra öfkemi yatıştıramayınca kapatıyorum. Peki, öfkemi yatıştırmalı mıyım bir Kürt olarak? Biz Kürtler bu defa da olgunluk ve sabır dersi mi vereceğiz dünyaya? Yani dostlar, demem şudur ki, bu yazıyı üç evlat babası bir adamın empatiden isyana bir yolculuğu olarak görün ya da sizlerle bir dertleşme olarak okuyun.

  Baksanıza, adam sırtını dayamış FBI-CIA -MOSSAD üçlüsüne, yerleşmiş emperyalizmin göbeğine, oradan ağzıyla zehir şaçıyor, Kürtlere mütemadiyen lanet ve beddua okuyor, “köklerini kurutun” talimatı veriyor. Ajan olarak yanına sokulup 3 yıl kaldığı Saidé Kurdi’den öğrendiği din bilgisini Kürtlere yönelik soykırımı perdelemekte kullanıyor.

  Başbakanı desen, o da zaten kendisinden izin almadan, talimat gelmeden adım atamaz. Bir süredir nedense araları açık gerçi ama herhalde şimdilerde Kürt soykırımına hız vererek imamına barış bayrağı sallıyor Başbakan. Gece bombalar yağıyor, Kürt topraklarına kimyasal zehirler saçılıyor, sabah olunca da BDP’yi hedef gösteren konuşmalar başlıyor kürsülerden. Onurlu bir halka hakaret niteliğindeki bu saldırgan konuşmaların sonuna o bombaları yağdıran komutanlara teşekkür mesajları ekleniyor. Sayın Osman Baydemir’in dediği gibi bizim partimizin amblemindeki o ağacın dalları bir yerlerine mi battı da acaba her gün Kürtler’e hakaret ediyorlar?

  Hele bir İçişleri Bakanları var ki, o tam bir marangoz hatası. Ağzını açtığında, biraz utanmaları olsa, kendi partililerini bile utandıracak. Ama heyhat. Al birini vur öbürüne.

  Bunların medyası ise tam bir propaganda makinesi. 35 civan bombalarla parçalanmış, bunlar 12 saat sonra haberini utana sıkıla veriyor. Ama iki gün sonra çocuklarının katili olan devleti temsilen acılı ailelere şov ziyareti yapmaya kalkışan kaymakamlarının birkaç incisi dökülünce haberler anında görüntü oluyor.

  Sonrası da aynı ölçüde utanç verici. Daha 35 gencimizin cenazeleri soğumadan yılbaşı kutlamaları, televizyonlar vur patlasın çal oynasın. Futbol maçlarında ne bir yas işareti ne bir selam.

  Peki, şimdi sorarım size dostlar, nasıl muhafaza edeyim ben şahsımda halkımın siyasi olgunluğunu, siyasetin gerektirdiği soğukkanlılığı?


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları