• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Suriye: Türkiye’nin tavrı saldırganlık
  Suriye: Türkiye’nin tavrı saldırganlık
  8 Kasım 2017 10:38
  Font1 Font2 Font3 Font4
  Bu Haberi Yazdır

  Suriye’den İdlib açıklaması geldi.  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban, Türk ordusunun Suriye’nin kuzeyindeki varlığının saldırganlık olduğunu söyledi.

   

  Türkiye’nin İdlib’e asker göndermesinden sonra Suriye hükümetinden peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Türk ordusunun Suriye’nin kuzeyindeki varlığından rahatsızlığını belirten Şam yönetimi bu durumu ‘saldırganlık’ olarak nitelendirdi.

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban, “Türk güçlerinin Suriye topraklarındaki varlığını gayri meşru olarak görüyoruz. Gereken zamanda uygun biçimde hareket edeceğiz” dedi.  Esad’ın danışmanı, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki eylemlerinin Astana’da varılan anlaşmaların dışına çıktığını kaydetti.

   

  Şam yönetimi daha önce de açıklamada bulunmuş, İdlib’e askeri intikal başlatan Türkiye ordusundan derhal bölgeden çekilmesini istemişti.

   

  “Uluslararası koalisyon Rakka’yı yok etti”

  Şaban ayrıca ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun BM kararlarını ihlal ederek Rakka’yı tamamen yok ettiğini, ama uluslararası medyanın buna sustuğunu da sözlerine ekledi.

   


  Yorumlar  İlgili Haberler