• Döviz Kurları
  Puan Durumu
  Tanımsız bir tanımdır arzu

  Kader çizgisini alaya alan o bildik ruhunu kuşanmışsın yine, acelen ne öyle! Sanki tüm zamanlar gözlerinden akıyor birer şelale gibi inancına. Arzular tanımsız tanıma dönüşüyor varlığında, tezelden gökkuşağı atına binmişsin yetişmek için o menzilsiz inadına.

   

  Kendini es geçerken hiç farkına varmadan takıldın yine bana! Biçimine gömülü özü yargılamadan, asi duygularla resmini içime çizerek tanımlama serüvenine atıldım seni, bağışla gam yüküm! Yabancı ruhların zoraki kıyafeti beden o kadar yüzeysel imajlar üretmiş ki seninle rastlaşmalar rutin bir seremoni sanki lamekânda. Sezgi ve hissin sırdaşları neden takılıp kalsın bedene ait fiziki engellere; bilinç ve duygu nasılsa arzunun cüretinde tanımlar bizi mert yüreklerin aşk ritminde.

   

  Biçimin illüzyon hilesi mekan bir nesne olarak eksik tasarlarken bizi, bilinç ve duygudan bağımsız tanımlar ve görünene indirger zayi silüetleri. Oysa çoğulun tanımlamasında, ancak tutkuda berrak görünürlük kazanabiliriz. Sana en kestirme ulaşma kâşifi olmuşum. Bilinç ve duygu yalınlığında gökyüzüne bakmak yetiyor işte. O an özgürce, hiçbir lisana gereksinim duymadan seni duyumsayabiliyorum! Devrimin moral değerlerini tüketen asalakların zehir diline takılmadan hem de!

   

  Sezgisel deyimler özgür aşkın eşitleyen aurasıdırlar. Tutkularda beliren o özgün his ve saf tutku, toplumun ön yargılarının kirlenmişliğinden muaf olmayı başarır! Alabildiğince çok seçenekle anlamlandırma özgürlüğü sadece arzunun sınırsızlığına mahsustur. O, kendi içsel mahzenini kimseye beğendirme, pazarlama, açma zorunda değildir.

   

  İmkânsızı istemenin eyleminde hep cesaretlendiren düşsel, düşünsel özgür arzuların bizi motive etmesi değil midir, olanın taslayan-sırıtan pişkinliğine inat kendi olabilmenin karşı koyuş iradesini yaratan! Tatminsiz tatminler için sahte rıza üretenlerin düş kırıklıklarının kadavrası olmayı kim ister ki? Tutkusuz iradesizleşirken benden ne kalır sana veya senden bana!

   

  Seninle tonsuz tonların renk eşitliğinde ve notasız tutkuların sessiz coşkusunda kendimiz olabilmenin asi mevsimindeyiz! Yalıtılmış bir anlam genişliğinde hapsedilmiş tutkuların isyanında ifadesini bulan ahlaki ve hümanist bir özgürlük, gün ışığına çıkacağı zamanı bekliyor.

   

  “Arzu sonsuz bir başkalık oyunudur ve bu oyunun sahnesi, ruhun ele geçirildiği fiziksel bedendir.”  Franco Berardi


  Yorumlar  Yazarın Son Yazıları